Ogłoszenia duszpasterskie - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1. We wtorki i piątki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego są głoszone katechezy przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej.

2. Przez okres Wielkiego Postu w kaplicy Miłosierdzia Bożego wspólnoty neokatechumenalne codziennie o g. 5.30. spotykają się na wspólną modlitwę. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

3. Przed nami odpust parafialny. Przygotujmy się do tego dnia poprzez modlitewne spotkania w trzech dniach poprzedzających Uroczystość.

4. W I czwartek miesiąca w czasie Mszy św. o g. 18.00 swój Dzień Jedności z Chrystusem i Kościołem będą przeżywać ministranci i uczestnicy spotkań katechetycznych dla dorosłych. Podczas Liturgii zostanie poświęcone Pismo Święte. Po zakończeniu Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami i opiekunami ministrantów.

5. Przez cały kres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy piątek o g. 17.00 dla dzieci, o g. 18.30 dla dorosłych i o g. 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00.

6. W najbliższy piątek, z racji I piątku miesiąca spowiedź od godziny 16.30, następnie Msza św dla dzieci o g. 17.00 zakończona Drogą Krzyżową, a następnie Msza św. o g. 18.00.

7. W sobotę z racji I soboty miesiąca oraz trwającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej, Msza św. o g. 9.00 w intencji przeproszenia Pana Boga za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników.

8. W pierwszych dniach miesiąca odwiedziny chorych według czasu ustalonego z księdzem odwiedzającym.

9. W przyszłą niedzielę, 4 marca, jest święto św. Kazimierza i odpust w naszej parafii. Jest to również dzień Imienin Księdza Kazimierza. Solenizant odprawi sumę odpustowa o g.12.00 i na zakończenie Mszy św. złożymy Solenizantowi życzenia Imieninowe.

10. Według zalecenia Księdza Arcybiskupa, każda I niedziela miesiąca ma być niedzielą adoracyjną - tzn. odprawiana Msza św. bez kazania, a po ogłoszeniach przez 10 minut wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji i Adoracja Pana Jezusa w ciszy. Msza św. zakończona jest błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W przyszłą niedzielę wprowadzamy już zaleconą praktykę Adoracji, z wyjątkiem sumy, gdzie będzie kazanie odpustowe i następnie życzenia Imieninowe.

11. Stało się już zwyczajem w naszej parafii, że ofiara na Arcybiskupie Seminarium Duchowne jest jałmużną postną, którą w okresie Wielkiego Postu powinniśmy praktykować. Każda parafia zobowiązana jest do zapłaty kwotę na utrzymanie Seminarium według ilości mieszkańców. Nasza parafia w skali roku ma do zapłacenia 25 tysięcy złotych.

12. W dniach od 16 do 19 kwietnia br. organizujemy 4-dniową pielgrzymkę. W programie: Górka Klasztorna, Gietrzwałd, Święta Lipka i Toruń – w tym: modlitwa w Radiu Maryja. Koszt 350 złotych. W tej cenie jest przejazd, noclegi i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u Ks. Andrzeja.  

13. Dzisiaj w g. od 10.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 8 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, szczególnie poszukiwany jest dawca dla mieszkańca Polic, Pana Janusza. Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem. 

14. Na stolikach przy drzwiach kościoła znajduje się czasopismo parafialne „Świadomi Chrystusa”. Jak zwykle jest bezpłatne, a osoby, które chciałyby pomóc w kosztach wydania mogą swój dar złożyć do skarbony znajdującej się przy drzwiach.

15. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

16. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 26 lutego 2012 r.