Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Parafialne rekolekcje wielkopostne będą w dniach 25, 26, 27 marca br. Nauki rekolekcyjne głoszone będa w niedzielę podczas wszystkich Mszy św., a w poniedziałek i we wtorek o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje dla Zespołu Szkół i młodzieży w dniach 28, 29 i 30 marca br. Plan rekolekcji jest umieszczony na tablicach informacyjnych w szkołach jak również w gablotkach przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Na zakończenie rekolekcji młodzieżowych, to jest w piątek, 30 marca, o g. 18.30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na ulicach naszego miasta. Będzie to jedyna Droga Krzyżowa odprawiona w tym dniu. Następnie w sobotę, 31 marca, w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.30 spotkanie z poezją i muzyką w wykonaniu zespołu „Tumultus Gaudium”. Będzie to wspomnienie dnia odejścia z tego świata Papieża Jana Pawła II.

2. W Niedzielę Palmową będzie uroczysta procesja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczęcie procesji na ul. Armii Krajowej odczytaniem Ewangelii mówiącej o tym wydarzeniu i poświęceniem palm, a następnie wyruszy procesja do kościoła ul. Armii Krajowej, Roweckiego i ul. Kard. Wyszyńskiego. Rozpoczęcie o g. 10.15 i po przyjściu procesji o g. 10.45 Msza św. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież. Po zakończeniu Mszy św. konkurs na najładniejsze palmy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kolejna Msza św. z procesją z palmami wokół kościoła o g. 12.00 przygotowana przez Wspólnoty Neokatechumenalne. Poświęcenie palm również na wszystkich pozostałych Mszach św. w kościele. Będą przez Żywy Różaniec przygotowane palmy, które jak każdego roku można będzie nabyć przed kościołem.

3. W poniedziałek, 2 kwietnia, w kolejną rocznicę śmierci Papieża dziś już Błogosławionego Jana Pawła II, spotkanie modlitewne przy pomniku, a właściwie przy Figurze Błogosławionego, o g. 21.00 na Apelu Jasnogórskim.

4. W Szczecinie, w Bazylice Archikatedralnej w sobotę, 31 marca, o g. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja modlitewna ulicami Szczecina w obronie wolnych mediów. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich na Mszę św. i następnie na modlitewną procesję.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary jako jałmużnę postną na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Szczecinie.

6. Caritas sprzedaje świece świąteczne. Jest to fundusz dla osób potrzebujących pomocy, szczególnie do godnego przeżycia świąt wielkanocnych. Jak zawsze przed świętami dokonywana jest zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących takiej pomocy. Artykuły można składać w kiosku parafialnym i w zakrystii.

7. Również Eucharystyczny Ruch Młodych, jak zwykle przed świętami sprzedaje artykuły, które mogą przydać się na święta i tym samym tworzą fundusz na wakacje dla dzieci będących w Eucharystycznym Ruchu Młodych i w scholi.

8. Spotkanie dla osób wyjeżdżających na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Są jeszcze wolne miejsca. Informacja u ks. Łukasza.

9. Archidiecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 1-3 maja 2012 roku w Gryficach. Ks. Jarosław udziela szczegółowych informacji i dokonuje zapisu osób zainteresowanych. Wiele informacji na ten temat znajduje się w gablotce parafialnej.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

11. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 25 marca 2012 r.