Ogłoszenia duszpasterskie - WIELKANOC 2012 1. Pośród wielu serdecznych słów i życzeń od najbliższych niech popłyną do serc radujących się z przeżywanych Świąt i życzenia od kapłanów tej parafii, niech blask Świąt Zmartwychwstania pobudza na nowo i umacnia wiarę, a przeżywanie wielkanocnej radości pomoże z nadzieją przemieniać codzienność. Wszystkim życzymy wiele radości ze spotkania z bliskimi.

2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. taki jak w niedzielę. Ofiary zbierane w Poniedziałek Wielkanocny są z przeznaczeniem na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wydział Teologiczny bardzo serdecznie za wsparcie modlitewne i materialne i zaprasza nowych studentów na wiele kierunków znajdujących się na Wydziale.

3. We wtorek, 10 kwietnia, Msza św. o g. 18.00 w intencji wszystkich Ofiar katastrofy lotniczej po Smoleńskiem , w 2. rocznicę tej tragedii.

4. Zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych na spotkanie w środę, 11 kwietnia - Szkoła Podstawowa nr 3 o g. 17.00 spotkanie w szkole oraz Szkoła Podstawowa nr 8 i Filia po Mszy św. o g. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich już na Msze św.

5. W piątek, 13 kwietnia, jak każdego 13. dnia miesiąca od g. 19.00 rozpoczyna się całodobowe modlitewne czuwanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, tzw. „Jerycho Różańcowe”. O g. 20.00 w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny i o g. 21.00 w trwającej Wielkiej Nowennie Fatimskiej Apel Maryjny w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Bł. Jana Pawła II.

6. Od Wielkiego Piątku do soboty, 14 kwietnia, Nowenna do Miłosierdzia Bożego i w niedzielę, 15 kwietnia, święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Papieża bł. Jana Pawła II. O g. 15.00 tego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele i następnie Msza św. tym razem poświęcona nie tylko dzieciom. Przez cały dzień, jak to jest zwyczajem naszej parafii, składamy w pustym Grobie Pana Jezusa czerwone goździki określając swoją miłość do Boga pełnego Miłosierdzia.

7. W dniach od 16 do 20 kwietnia będą w naszej parafii nauki przedślubne. Miejsce spotkań na naukach to kaplica Miłosierdzia Bożego g. 19.00.

8. W najbliższą sobotę, 14 kwietnia, J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita, w Bazylice Katedralnej w Szczecinie o g. 10.00 udzieli święceń kapłańskich diakonom naszego Seminarium Duchownego. Polecamy modlitwom tych, którzy otrzymają święcenia kapłańskie.

9. Archidiecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 1-3 maja 2012 roku w Gryficach. Ks. Jarosław udziela szczegółowych informacji i dokonuje zapisu osób zainteresowanych. Wiele informacji na ten temat znajduje się w gablotce parafialnej.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Arturowi i osobom wspomagającym księdza Artura za przygotowanie pięknych dekoracji Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.

11. Również wielkie podziękowania dla pani Anny Sójka z Zakładu Pogrzebowego „ Ku Słońcu”, za dar kwiatów do tych dekoracji i ołtarza.

12. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 8 kwietnia 2012 r.