Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA WIELKANOCNA 1. „Marsz dla życia” rozpocznie się dzisiaj, 22 kwietnia, przy Figurze bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie o g. 15.00 i przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie na zakończenie „Marszu” zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Metropolity. Zachęcamy wszystkich do udziału.

2. Najbliższy tydzień przeżywany będzie jako Czwarty Tydzień Biblijny. Dla podkreślenia wielkiego znaczenia Słowa Bożego w naszym życiu, podczas każdej Eucharystii, po ogłoszeniu Ewangelii, uroczyste błogosławieństwo Ewangeliarzem i intronizacja Pisma Świętego.

3. W tym tygodniu przypadają Imieniny ks. Wojciecha, ks. Jarosława i kleryka Marka. Pamiętajmy w modlitwach o Solenizantach.

4. W dniu 24 kwietnia przypada 30. rocznica święceń kapłańskich księdza proboszcza. Dziękczynna Msza św. wraz koncertem organowym zostanie odprawiona w dniu 5 maja br. o g. 16.00.

5. Powiat Policki organizuje w dniach 24 i 25 kwietnia br. Powiatowe Dni Promocji Zdrowia. Między innymi planowany jest „Marsza Pokoleń po Zdrowie”, który przejdzie ulicami naszego miasta, we wtorek, początek na ul. Wyszyńskiego przy C.H.U. „Kinga” o g. 9.15, następnie konferencje naukowe, bezpłatne badania i akcja zbiórki krwi. Szczegółowy program jest rozmieszczony w różnych częściach miasta oraz na stronie internetowej powiatu polickiego. 

6. Spotkanie liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania we wtorek, 24 kwietnia br., po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli w naszym kościele J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita w poniedziałek, 7 maja, o g. 18.00.

7. Dobra młodzieżowa zabawa bez używek w dniu 26 kwietnia br. w Szczecinie w HEYACLUB przy ul. Czarneckiego. Zachęcamy młodzież do udziału. Początek g. 20.00.

8. Dnia 1 maja przeżywać będziemy 1. rocznicę wyniesienia na ołtarze Błogosławionego Jana Pawła II. Dodatkowym punktem programu dziękczynienia i modlitwy przez pośrednictwo Bł. Jana Pawła II będzie spotkanie 30 kwietnia o g. 20.00 przy Figurze Jana Pawła II w naszym mieście na Skwerze Jego Imienia. 

9. Archidiecezjalne Dni Młodych odbędą się w dniach 1-3 maja 2012 roku w Gryficach. Ks. Jarosław udziela szczegółowych informacji i dokonuje zapisu osób zainteresowanych. Wiele informacji na ten temat znajduje się w gablotce parafialnej.

10. W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia, przypada 5. rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. Msza św. za śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę w Bazylice Archidiecezjalnej w Szczecinie o g. 18.00.

11. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 22 kwietnia 2012 r.