Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 1. Dnia 1 maja przeżywać będziemy 1. rocznicę wyniesienia na ołtarze Błogosławionego Jana Pawła II. Dodatkowym punktem programu dziękczynienia i modlitwy przez pośrednictwo Bł. Jana Pawła II będzie spotkanie modlitewne w wigilię uroczystości, tj. w 30.04.2012, o g. 20.00 przy Figurze Jana Pawła II w naszym mieście na Skwerze Jego Imienia.

2. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Jest również praktyka śpiewania codziennie przez miesiąc maj o g. 21.00, Litanii Loretańskiej przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się obok ronda. Zapraszamy również i do takiej praktyki nabożeństw majowych.

3. W środę po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic Żywego Różańca i intencji modlitw na miesiąc maj.

4. W dniu 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i narodowe święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00, następnie o g. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Władz i pocztów sztandarowych instytucji naszego miasta oraz Msza św. wieczorem o g. 18.00.

5. W święto Miłosierdzia Bożego została wprowadzona Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego, w każdy czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, w godzinie Miłosierdzia o g. 15.00. Chcemy w tej Mszy św. powierzać różne intencje z naszego życia, również intencje za zmarłych. Jest to również wyjście naprzeciw trudnościom w odprawieniu Mszy św. w potrzebie chwili, z powodu nagłej choroby, operacji, a terminy są już zajęte, czy też chcemy pomóc osobom, którzy nie mają odwagi przyjść zamówić Mszy św. za bliskich zmarłych, bo jak można było słyszeć, mają mało pieniędzy i krępują się prosić o Mszę św. W tej Mszy św. nie ważne są okoliczności. W godzinie Miłosierdzia wszystkie te sprawy chcemy polecać Miłosierdziu Bożemu. Nadto chcemy obudzić na nowo, wcześniej bardzo pielęgnowane, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W najbliższy piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź od g. 16.30 i Msza św. dla dzieci o g. 17.00.

7. W pierwszych dniach miesiąca posługa Chorym ze spowiedzią i Komunia św. według czasu ustalonego z księdzem odwiedzającym.

8. W trwającej Wielkie Nowennie Fatimskiej i z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników zostanie odprawiona o g. 9.00.

9. W dniu 24 kwietnia przypadała 30 rocznica świeceń kapłańskich księdza proboszcza. W najbliższą sobotę, 5 maja, w dniu przypadających jego Imienin zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna o g. 16.00, za 30 lat kapłaństwa, ze szczególnym uwielbieniem Pana Boga, za dar powołania i wszystkie łaski otrzymane przez lata posługi kapłańskiej oraz za wszystkich ludzi spotykanych na drodze kapłańskiego życia. Na zakończenie Mszy św. na większą chwałę Pana Boga koncert organowy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia.

10. Sakramentu bierzmowania udzieli w dniu 7 maja br. o g. 18.00 w naszym kościele J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

11. Dzisiaj przypada 5. rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. Msza św. za śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego zostanie odprawiona w Bazylice Archidiecezjalnej w Szczecinie o g. 18.00.

12. Wyjazd młodzieży do Gryfic na Dni Młodych będzie we wtorek, 1 maja, o g. 8.00. Zbiórka na parkingu przed kościołem o g. 7.45.

13. Kolejny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa” znajduje się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Jak zwykle czasopismo jest bezpłatne, a jeżeli są osoby, które chcą pomóc w kosztach wydania, to swój dar można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.

14. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
 

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 29 kwietnia 2012 r.