Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA WIELKANOCNA 


1. Nabożeństwa majowe odprawiane jest codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Jest również praktyka śpiewania codziennie przez miesiąc maj o g. 21.00, Litanii Loretańskiej przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się obok ronda. Zapraszamy również i do takiej praktyki nabożeństw majowych.

2. Jutro o g. 18.00, J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

3. W czwartek o g. 9.00 Msza św. z racji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji tych osób i ich Rodzin oraz Opiekunów.

4. Msza św. w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w każdy czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, w godzinie Miłosierdzia o g. 15.00.

5. Tegoroczne spotkanie młodzieży katolickiej odbędzie się w Lednicy 2 czerwca br. pod hasłem: „Teraz jest czas Miłosierdzia”. Z naszej parafii przewidziany jest wyjazd autokarem. Spotkania przygotowawcze dla zainteresowanych odbędą się w soboty: 12, 19 i 26 maja o g. 19.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Kontakt z księdzem Jarosławem.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. rozpoczyna się o g. 10.30. Spowiedź przed I Komunia św., w sobotę 12 maja o g. 10.00.

7. W niedzielę 13 maja o g. 19.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszej parafii odbędzie się czuwanie modlitewne przez całą dobę w intencji Ojczyzny, czyli tzw. „Jerycho Różańcowe”. O g. 20.30 z inicjatywy Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej, Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie o g. 21.00 Apel Maryjny i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z racji kolejnej rocznicy objawień fatimskich. Na procesję przynosimy świece. 

8. W dniach 14 i 15 maja br. będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Pawlukiewicza. W poniedziałek odprawi Msze św. o g. 18.00, następnie o g 19.00 konferencja na temat „Konfesjonał bez stresu – czyli spotkanie z Miłosiernym Bogiem”. Kolejne spotkanie w naszej parafii w dniu 15 maja o g. godz. 16:00 - Konferencja "Miłować? Kochać? Lubić? Tolerować?" dla ruchów, wspólnot i grup parafialnych i g. 17.00 – panel dyskusyjny. Są przewidziane inne spotkania w tych dniach poza naszą parafią. Program jest umieszczony na naszej stronie internetowej oraz na plakatach i ulotkach, które ministranci i młodzież będą rozdawać przed kościołem.

9. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 6 maja 2012 r.