Ogłoszenia duszpasterskie - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 1. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Jest również praktyka śpiewania codziennie przez miesiąc maj o g. 20.30, Litanii Loretańskiej przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się obok ronda, u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Grzybowej i Siedleckiej, zakończone Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy również i do takiej praktyki nabożeństw majowych.

2. Dzieci, które dzisiaj przystępują do I Komunii św. ich Rodzice i Goście o g. 17.00 spotykają się w kościele na nabożeństwie majowym. Po nabożeństwie dzieci zostaną obdarowane pamiątkowymi obrazkami i będzie czas na zbiorowe i indywidualne fotografie. Nabożeństwo majowe dla wszystkich, jak każdego dnia, po zakończeniu Mszy św. o 18.00.

3. Dzisiaj, w niedzielę 13 maja o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w naszej parafii, czuwanie modlitewne przez całą dobę w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe”. O g. 20.30 z inicjatywy Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej, Msza św. w intencji Ojczyzny Następnie o g. 21.00 Apel Maryjny i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z racji kolejnej rocznicy objawień fatimskich. Na procesje przynosimy świece.

4. Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego, w każdy czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, w godzinie Miłosierdzia o g. 15.00.

5. Tegoroczne spotkanie młodzieży katolickiej odbędzie się w Lednicy 2 czerwca br. pod hasłem: „Teraz jest czas Miłosierdzia”. Z naszej parafii przewidziany jest wyjazd autokarem. Spotkania przygotowawcze dla zainteresowanych odbędą się w soboty: 19 i 26 maja o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Kontakt z księdzem Jarosławem.

6. W sobotę, 19 maja w sanktuarium maryjnym w Trzebiatowie o g. 11.00 obchody kolejnej rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej i spotkanie modlitewne małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie w Trzebiatowie.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dla drugiej grupy rozpoczyna się o g. 10.30. Spowiedź przed I Komunia św., w sobotę 19 maja o g. 9.30. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W dniach 14 i 15 maja br. będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Pawlukiewicza. W poniedziałek odprawi Msze św. o g. 18.00, następnie o g 19.00 konferencja na temat „Konfesjonał bez stresu – czyli spotkanie z Miłosiernym Bogiem”. Kolejne spotkanie w naszej parafii w dniu 15 maja o g. godz. 16:00 - Konferencja "Miłować? Kochać? Lubić? Tolerować?" dla ruchów, wspólnot i grup parafialnych i g. 17.00 – panel dyskusyjny.Są przewidziane inne spotkania w tych dniach poza naszą parafią. Program jest umieszczony na naszej stronie internetowej oraz na plakatach.

9. W dniu 16 maja jest święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana, Męczennika i Patrona Polski. Jest to również dzień Imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie.

10. W piątek, 18 maja br., po zakończeniu Koronki do Miłosierdzia Bożego, czyli ok. g. 15.15, spotkanie w kawiarence parafialnej z Zelatorkami Żywego Różańca.

11. Zbliża się czas kolejnego festynu parafialnego. W tym roku będzie to niedziela 17 czerwca. Według podpowiedzi wielu osób ze wspólnoty naszej parafii na loterię można przynosić różne fanty. Można przychodząc do kościoła składać je w przedsionku kościoła obok kiosku. Również w planach przewidziane jest ciasto wypieczone w domu od wspólnot i poszczególnych rodzin. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za włączenie się organizację festynu.

12. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 13 maja 2012 r.