Ogłoszenia duszpasterskie - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2012 


1. Dzieci, które dzisiaj przystępują do I Komunii św. ich Rodzice i Goście o g. 17.00 spotykają się w kościele na nabożeństwie majowym. Po nabożeństwie dzieci zostaną obdarowane pamiątkowymi obrazkami i będzie czas na zbiorowe i indywidualne fotografie. Nabożeństwo majowe dla wszystkich, jak każdego dnia, po zakończeniu Mszy św. o 18.00.

2. Podczas nabożeństwa majowego trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Rocznica Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci klas III w sobotę, 26 maja br., o g. 9.30. Próba dla dzieci klas trzecich przebiegu Uroczystości Rocznicy I Komunii w piątek, 25 maja br. o g. 16.00.

4. Planowany wyjazd do Wolina w czwartek o g. 11.00. Autobus podstawiony będzie przy kościele.

5. Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego, w każdy czwartek na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, w godzinie Miłosierdzia o g. 15.00.

6. W piątek o g. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły SP8 z racji święta patronalnego. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św.

7.    W sobotę, 26 maja przypada Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o błogosławieństwo Boże dla żyjących matek i o radość wieczną dla tych matek, które już odeszły z tego świata.

8. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i następnego dnia w uroczystość NMP Matki Kościoła – Patronki naszej Archidiecezji będzie spotkanie Wspólnot istniejących w naszej Archidiecezji. W niedzielę od g. 12.00-16.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie przy figurze bł. Jana Pawła II oraz w poniedziałek o g. 18.00 w Bazylice Katedralnej.

9. Tegoroczne spotkanie młodzieży katolickiej odbędzie się w Lednicy 2 czerwca br. pod hasłem: „Teraz jest czas Miłosierdzia”. Z naszej parafii przewidziany jest wyjazd autokarem. Spotkania przygotowawcze dla zainteresowanych odbędą się w sobotę 26 maja o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Kontakt z księdzem Jarosławem.

10. Zbliża się czas kolejnego festynu parafialnego. W tym, roku będzie to niedziela 17 czerwca. Według podpowiedzi wielu ze wspólnoty naszej parafii, na loterię można przynosić różne fanty. Można przychodząc do kościoła składać je w przedsionku kościoła obok kiosku. Również w planach przewidziane jest ciasto wypieczone w domu od wspólnot i poszczególnych rodzin. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za włączenie się organizację festynu.

11. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 20 maja 2012 r.