Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20121. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i następnego dnia w Uroczystość NMP Matki Kościoła – Patronki naszej Archidiecezji będzie spotkanie Wspólnot istniejących w naszej Archidiecezji. W niedzielę w g. 12.00-16.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie przy figurze bł. Jana Pawła II oraz w poniedziałek o g. 18.00 w Bazylice Katedralnej.

2. W I piątek miesiąca spowiedź od g. 16.30 do 18.30. Msza św. dla dzieci o g. 17.00. Nabożeństwa czerwcowe po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

3. W sobotę Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. Odwiedziny chorych w pierwszych dniach czerwca według czasu ustalonego z księdzem odwiedzającym.

4. W przyszłą niedzielę w całej Polsce obchodzony jest Dzień Wdzięczności. Po każdej Mszy św. zbierane będą pieniądze do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie jako Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego za wielkie dzieła, które w ostatnich latach dzięki Opatrzności Bożej dokonały się w naszej Ojczyźnie, ze szczególnym podziękowaniem Panu Bogu za Błogosławionego Jana Pawła II.

5. W czwartek, 7 czerwca br., przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się o późniejszej godzinie niż to bywało w ubiegłych latach. Msza św. przed procesją o g. 11.30 i ok. g. 12.00 wyruszy na ulice naszej parafii. Wyjście z kościoła ul. Kard. Wyszyńskiego w kierunku ul. Piaskowej. Pierwszy ołtarz przewidziany jest przy rondzie obok ul. Roweckiego, drugi ołtarz przed wejściem w ul. Piaskową, trzeci przed wejściem w ul. Zamenhofa i czwarty przy wyjściu z ul. Zamenhofa na ul. Bankowej i powrót do kościoła ul. Bankową i Kard. Wyszyńskiego. Miejsca ołtarzy są tak przewidziane, aby wszyscy uczestnicy procesji mieli bezpośredni kontakt wzrokowy z ołtarzem. Za budowę ołtarzy są odpowiedzialne następujące grupy: I – Akcja Katolicka i Rada Parafialna, II – Żywy Różaniec, III – Neokatechumenat i IV – Domowy Kościół i młodzież. Bardzo prosimy o kontakt w celu wskazania wybranego miejsca do budowy ołtarzy.

6. Zbliża się czas kolejnego festynu parafialnego. W tym, roku będzie to niedziela 17 czerwca. Według podpowiedzi wielu ze wspólnoty naszej parafii, na loterię można przynosić różne fanty. Można przychodząc do kościoła składać je w przedsionku kościoła obok kiosku. Bardzo dziękujemy za przynoszone różnego rodzaju fanty. Również w planach przewidziane jest ciasto wypieczone w domu od wspólnot i poszczególnych rodzin. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za włączenie się organizację festynu.

W tym roku będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dzieła, które przez miniony rok udało się zrobić w parafii, a ze zbiórki pieniędzy z loterii i ciasta będziemy tworzyć fundusz na remont kapliczki Matki Bożej Fatimskiej postawionej na pamiątkę peregrynacji Figury Matki Bożej z Fatimy, przy rondzie na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Siedleckiej i Grzybowej. Przy poświeceniu tej kapliczki, jak widziałem na archiwalnym filmie, wielu zobowiązywało się szczególnie dbać o tę kapliczkę i otaczające ją miejsce. Niech te zobowiązania urzeczywistniają się.

7. W niedzielę, 17 czerwca, o g. 18.00 w naszym kościele otrzyma z rąk J.E. Księdza Biskupa Mariana Kruszyłowicza święcenia diakonatu kleryk Marek Kawa, który od roku w naszej parafii odbywa rok formacyjny i wraz z nami podejmuje pracę duszpasterską.

6. Organizowany jest wyjazd młodzieży w dniach od 7 do 16 lipca br. do TAIZE we Francji. Pobyt w TAIZE jest przewidziany dla młodzieży w wieku od 17 do 30 lat. Koszt wyjazdu i pobytu to 550 złotych i 40 euro. Kontakt z Siostrą Joanną.

7. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 27 maja 2012 r.