Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2012


1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest Dzień Wdzięczności. Po każdej Mszy św. zbierane będą pieniądze do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie jako Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego za wielkie dzieła, które w ostatnich latach dzięki Opatrzności Bożej dokonały się w naszej Ojczyźnie, ze szczególnym podziękowaniem Panu Bogu za Błogosławionego Jana Pawła II.

2. Jutro, 4 czerwca, o g. 17.00 spotkanie Biur Radia Maryja u Ojców Redemptorystów w Szczecinie przy ul. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki 10A. Następnie o g. 18.00 udział we Mszy św. z okazji jubileuszu 20-lecia powstania parafii Najświętszego Odkupiciela, która będzie transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam.

3. W I środę miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca i uroczyste przyjęcie nowych członków Róż Różańcowych.

4. W czwartek, 7 czerwca br., przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się w późniejszej godzinie niż to bywało w ubiegłych latach. tj. ok. 12.00. Wyjście z kościoła ul. Kard. Wyszyńskiego w kierunku ul. Piaskowej. I ołtarz przewidziany jest przy rondzie obok ul. Roweckiego drugi ołtarz przed wejściem w ul. Piaskową, trzeci przed wejściem w ul. Zamenhofa i czwarty przy wyjściu z ul. Zamenhofa na ul. Bankowej i powrót do kościoła ul. Bankowa i Kard. Wyszyńskiego. Miejsca ołtarzy są tak przewidziane, aby wszyscy uczestnicy procesji mieli bezpośredni kontakt wzrokowy z ołtarzem. Za budowę ołtarzy są odpowiedzialne następujące grupy: I – Akcja Katolicka i Rada Parafialna, II – Żywy Różaniec, III – Neokatechumenat i IV – Domowy Kościół i młodzież. Bardzo prosimy o kontakt w celu wskazania wybranego miejsca do budowy ołtarzy. Msze św. w Boże Ciało w naszym kościele o g. 7.00, 8.00, następnie o g. 11.30, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Po południu Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego jak w każdy czwartek o g. 15.00 i wieczorna Msza św. o g. 18.00 i 19.30.

5. Próba sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała będzie we wtorek i środę o g. 17.00 przy kościele.

6. Zbliża się czas kolejnego Festynu Rodzinnego. W tym, roku będzie to niedziela 17 czerwca. Według podpowiedzi wielu ze wspólnoty naszej parafii, na loterię można przynosić różne fanty. Można składać je przychodząc do kościoła w przedsionku kościoła obok kiosku. Bardzo dziękujemy za przynoszone różnego rodzaju fanty. Również w planach przewidziane jest ciasto wypieczone w domu od wspólnot i poszczególnych rodzin. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za włączenie się organizację festynu. W tym roku będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dzieła, które przez miniony rok udało się zrobić w parafii, a ze zbiórki pieniędzy z loterii i ciasta będziemy tworzyć fundusz na remont kapliczki Matki Bożej Fatimskiej postawionej na pamiątkę peregrynacji Figury Matki Bożej z Fatimy, przy rondzie na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Siedleckiej i Grzybowej.

7. W niedzielę, 17 czerwca, o g. 18.00 w naszym kościele otrzyma z rąk J.E. Księdza Biskupa Mariana Kruszyłowicza święcenia diakonatu kleryk Marek Kawa, który od roku w naszej parafii odbywa rok formacyjny i wraz z nami podejmuje pracę duszpasterską.

8. W kiosku są w do nabycia płyty z nagraniem kazań i konferencji księdza Piotra Pawlukiewicza, którego gościliśmy w naszej parafii. Znajdują się również książeczki do nabożeństwa z dużym drukiem, szczególnie dla osób starszych, o które wiele razy była prośba.

9. Organizowany jest wyjazd młodzieży w dniach od 7 do 16 lipca br. do TAIZE we Francji. Pobyt w TAIZE jest przewidziany dla młodzieży w wieku od 17 do 30 lat. Koszt wyjazdu i pobytu to 550 złotych i 40 euro. Kontakt z Siostrą Joanną.

10. Kolejny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa” jest przygotowany na stolikach przy drzwiach kościoła.

11. W przyszłą niedzielę wolontariuszki z naszej parafii udające się na misje do Peru i Zambii, będą opowiadały o swoim powołaniu misyjnym i zwrócą się z prośbą o wsparcie ich wyjazdu.

12. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 3 czerwca 2012 r.