Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Roku


1. W czasie oktawy Bożego Ciała na zakończenie Mszy św. z godziny 18.00 i nabożeństwie czerwcowym procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci.

2. Jutro przypada 25. rocznica pielgrzymki do Szczecina Papieża, dziś Bł. Jana Pawła II. Uroczysta dziękczynna Msza św. w Bazylice Katedralnej w Szczecinie o g. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa naszych parafian w tym dziękczynieniu.

3. W środę, 13 czerwca, o g. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie, dziękczynienie za Koronację Figury Matki Bożej Fatimskiej dla Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w 25. rocznicę ukoronowania i przekazania pod opiekę Matki Bożej Szczecina i diecezji przez Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości, a szczególnie wszystkie wspólnoty związane z modlitwą różańcową. Na g. 17.00 będzie podstawiony bus, aby szczególnie osoby z Żywego Różańca mogły pojechać na te uroczystość. Przejazd busem jest bezpłatny.

4. Również w środę w naszej parafii od g. 19.00 dyżury przez całą dobę modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe”, które ma miejsce w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Również 13 czerwca o g. 20.00 w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny zakończona Apelem Jasnogórskim i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

5. W czwartek o g.10.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla przedszkoli.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o g. 18.00 z procesją Eucharystyczną.

7. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, kolejny festyn parafialny. Bardzo dziękujemy za przynoszone różnego rodzaju fanty na loterię. Również w planach przewidziane jest ciasto wypieczone w domu od wspólnot i poszczególnych rodzin. Już dzisiaj bardzo dziękujemy za włączenie się organizację festynu. W tym roku będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dzieła, które przez miniony rok udało się zrobić w parafii, a ze zbiórki pieniędzy z loterii i ciasta będziemy tworzyć fundusz na remont kapliczki Matki Bożej Fatimskiej postawionej na pamiątkę peregrynacji do Polic Figury Matki Bożej z Fatimy, przy rondzie na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Siedleckiej i Grzybowej. Rozpoczęcie festynu o g. 14.00 i przewidziane zakończenie na g. 21.00. Na Mszę św. o g. 15.15 bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich motocyklistów. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone kaski oraz nowe motocykle i skutery. Po Mszy św. odbędzie się parada wokół kościoła i ulicami Polic i następnie przyjazd pod kościół by uczestniczyć w dalszych atrakcjach festynu parafialnego.

8. W niedzielę, 17 czerwca, o g. 18.00 w naszym kościele otrzyma z rąk J.E. Księdza Biskupa Mariana Kruszyłowicza święcenia diakonatu kleryk Marek Kawa, który od roku w naszej parafii odbywa rok formacyjny i wraz z nami podejmuje pracę duszpasterską.

9. We wtorek, 12. czerwca br., o g. 18.00 w próba chóru w ramach przygotowania odpustu w Tanowie.

10. Nauki przedślubne w dniach od 18 do 22 czerwca o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

11. Pielgrzymka do Lichenia i do Częstochowy, w związku ze spotkaniem Radia Maryja na Jasnej Gorze, odbędzie się w dniach 6, 7, 8, 9 lipca br. Koszt przejazdu i noclegi to 230 złotych. Przy zapisie należy dokonać wpłaty w wysokości 100 złotych. Informacje u ks. Jarosława.

12. Organizowany jest wyjazd młodzieży w dniach od 7 do 16 lipca br. do TAIZE we Francji. Pobyt w TAIZE jest przewidziany dla młodzieży w wieku od 17 do 30 lat. Koszt wyjazdu i pobytu to 550 złotych i 40 euro. Kontakt z Siostrą Joanną.

13. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. Wolontariuszki z naszej parafii udające się na misje do Peru i Zambii, będą opowiadały o swoim powołaniu misyjnym i zwrócą się z prośbą o wsparcie ich wyjazdu.

14. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 10 czerwca 2012 r.