Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela Roku1. Dzisiaj od g. 14.00 w naszej parafii Festyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za włączenie się w organizację festynu. W tym roku będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dzieła, które przez miniony rok udało się zrobić w parafii, a ze zbiórki pieniędzy z loterii i ciasta będziemy tworzyć fundusz na remont kapliczki Matki Bożej Fatimskiej postawionej na pamiątkę peregrynacji do Polic Figury Matki Bożej z Fatimy, przy rondzie na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Siedleckiej i Grzybowej. Na Mszę św. o g. 15.15 bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich motocyklistów. Podczas tej Mszy św. Zostaną poświęcone kaski oraz nowe motocykle i skutery. Po Mszy św. odbędzie się parada wokół kościoła i ulicami Polic i następnie przyjazd pod kościół by uczestniczyć w dalszych atrakcjach festynu parafialnego.

2. Dzisiaj o g. 18.00 w naszym kościele otrzyma z rąk J.E. Księdza Biskupa Mariana Kruszyłowicza święcenia diakonatu kleryk Marek Kawa, który od roku w naszej parafii odbywa rok formacyjny i wraz z nami podejmuje pracę duszpasterską.

3. Nauki przedślubne w dniach od 18 do 22 czerwca o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. W czwartek, 21 czerwca, po zakończeniu nabożeństwa czyli ok. g. 19.00, w naszym kościele występ zespołów wokalnych ze Szczecina i Pyrzyc.

5. W nadchodzącym tygodniu Biskup Senior Jan Gałecki będzie obchodził swoje 80 urodziny, w poniedziałek 18 czerwca, w sobotę 23 czerwca – 55. rocznicę swoich święceń kapłańskich i 24 czerwca Imieniny. Dostojny Jubilat będzie przewodniczył głównej Mszy św. odpustowej w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, 24 czerwca, w dzień swoich Imienin, o g. 18.00. Słowo Boże podczas liturgii wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

6. W dniu 28 czerwca br. przypada 40. rocznica powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga odprawi uroczysta Mszę św. dziękczynną w Bazylice Archikatedralnej o g. 18.00. Do udziału w tej Mszy św. Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza wszystkich diecezjan. Parafialne dziękczynienie za 40 lat istnienia diecezji będzie w naszym kościele w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 12.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w roku 2000, tj. 12-latków, z racji 2000. rocznicy odnalezienia 12-letniego Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej. Z tej racji chcemy udzielić wszystkim 12-latkom szczególnego błogosławieństwa. Zapraszamy Rodziców, aby z łaskawości Pana Boga ich 12 letnie dzieci były obdarowane tym szczególnym błogosławieństwem. 

7. Pielgrzymka do Lichenia i do Częstochowy, w związku ze spotkaniem Radia Maryja na Jasnej Gorze, odbędzie się w dniach 6, 7, 8, 9 lipca br. Koszt przejazdu i noclegi to 230 złotych. Przy zapisie należy dokonać wpłaty w wysokości 100 złotych. Informacje u ks. Jarosława.

8. Organizowany jest wyjazd młodzieży w dniach od 7 do 16 lipca br. do TAIZE we Francji. Pobyt w TAIZE jest przewidziany dla młodzieży w wieku od 17 do 30 lat. Koszt wyjazdu i pobytu to 550 złotych i 40 euro. Kontakt z Siostrą Joanną.

9. Są jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1-12 sierpnia br. Informacje u ks. Andrzeja.

10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Caritas będzie przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

11. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 17 czerwca 2012 r.