Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Roku

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA


1. Poprzedniej niedzieli przeżywaliśmy w naszej parafii festyn rodzinny. Bogu niech będą dzięki za piękną pogodę i za szczególne błogosławieństwo w realizacji programu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu, a następnie przeprowadzenie. Wszystkim, którzy włączyli się w gromadzenie fantów na loterię, ciasto i szeroko rozumianą pomoc.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10.45. kolejna grupa dzieci zostanie przyjęta do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

3. W dniu 28 czerwca br. przypada 40. rocznica powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga odprawi uroczysta Mszę św. dziękczynną w Bazylice Archikatedralnej o g. 18.00. Do udziału w tej Mszy św. Ksiądz Arcybiskup serdecznie zaprasza wszystkich diecezjan. Parafialne dziękczynienie za 40 lat istnienia diecezji będzie w naszym kościele dzisiaj podczas Mszy św. o g. 12.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci urodzone w roku 2000, tj. 12- atków, z racji na 2000 rocznicę odnalezienia 12-letniego Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Z tej racji chcemy udzielić wszystkim 12-latkom szczególnego błogosławieństwa. Zapraszamy Rodziców, aby z łaskawości Pana Boga ich 12-letnie dzieci były obdarowane tym szczególnym błogosławieństwem. 

4. Msza św. dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Ignacego Łukaszewicza w Policach zostanie odprawiona w środę, 27 czerwca, o g. 10.00. Od g. 9.30. możliwość spowiedzi świętej.

5. W piątek Uroczystość Świętych Apostołow Piotra i Pawła. Jest to również dzień zakończenia roku szkolnego. Msza św. w naszym kościele będzie w tym dniu odprawiana o g. 7.00, o godzinie 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy szczególnie wszystkich uczniów. Następnie Msza św. o g. 9.00 i wieczorna o g. 18.00. Taca zbierana w dniu świętych Apostołów Piotra i Pawła jest z przeznaczeniem na Stolicę Apostolską - jest to tzw. „świętopietrze”.

6. W miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy św. o g. 15.15 i w tygodniu o g. 9.00.

7. Diecezjalna Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy będzie w dniach od 9 do 15 lipca br. Koszt 150 złotych. Zapisy u diakona Marka. Kontakt również telefoniczny: 697 867 399.

8. Pielgrzymka do Lichenia i do Częstochowy, w związku ze spotkaniem Radia Maryja na Jasnej Gorze, odbędzie się w dniach 6, 7, 8, 9 lipca br. Koszt przejazdu i noclegi to 230 złotych. Przy zapisie należy dokonać wpłaty w wysokości 100 złotych. Informacje u ks. Jarosława. Spotkanie osób udających się na pielgrzymkę w czwartek, 28 czerwca, bezpośrednio po Mszy św. i nabożeństwie, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9. Organizowany jest wyjazd młodzieży w dniach od 7 do 16 lipca br. do TAIZE we Francji. Pobyt w TAIZE jest przewidziany dla młodzieży w wieku od 17 do 30 lat. Koszt wyjazdu i pobytu to 550 złotych i 40 euro. Kontakt z Siostrą Joanną.

10. Są jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1–12 sierpnia br. Informacje u ks. Andrzeja.

11. Dzisiaj po każdej Mszy św. Caritas będzie przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

12. Ksiądz Jarosław dziękuje kapłanom i wiernym naszej parafii za dar modlitwy za zmarłą Mamę, śp. Apolonię Cieplichiewicz i za obecność na uroczystościach pogrzebowych.

13. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 24 czerwca 2012 r.