Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Roku1. W lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o g. 15.15 i w tygodniu o g. 9.00.

2. Biuro parafialne w wakacje jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od g. 16.00 do 17.30. Sprawy pilne można załatwić w zakrystii po Mszy św.

3. Spotkanie z Pielgrzymami do Włoch we wtorek, o g. 18.30. w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W czasie pielgrzymki będzie możliwość modlitwy u Błogosławionego Jana Pawła II i św. Ojca Pio. Intencje Mszy św. i modlitwy można zgłosić u ks. Andrzeja.

4. W programie duszpasterskim przewidziana jest w dniach 17-24 listopada pielgrzymka do ziemi Świętej i na górę Synaj. Koszt 3880 złotych i 125 dolarów. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

5. W dniach od 25 do 29 września jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Na trasie jest przewidziany pobyt w Paradyżu, następnie Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie, Kraków – Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Częstochowa. Koszt 480 złotych, w tym noclegi, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

6. W środę, 25 lipca, uroczystość św. Jakuba i o g. 18.00 Msza św. odpustowa w Bazylice Katedralnej w Szczecinie. Jest to również święto św. Krzysztofa, patrona kierowców i w naszym kościele modlitwa w intencji kierowców, a po Mszy św. wieczornej poświecenie pojazdów.

7. W czwartek, 26 lipca br., katecheza dla dorosłych po Mszy św. o g. 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

8. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej 29 lipca o g. 7.00. W tym roku, z racji obchodów 40 lecia istnienia Diecezji, grupy ze Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego przypłyną statkiem przez Zalew do Polic w dniu 28 lipca ok. g. 8.00 i następnie Pielgrzymka przejdzie do Szczecina na modlitwę w Bazylice Katedralnej i następnie na Osiedle Słoneczne, aby kolejnego dnia wraz z całą grupą wyruszyć do Częstochowy.

9. Wielka akcja w obronie życia człowieka wyrażona peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po wielu krajach świata pod hasłem „Od Oceanu do Oceanu” będzie miała miejsce w Szczecinie 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. O szczegółach będzie jeszcze ogłoszenie. W przygotowaniu tej Uroczystości są dzisiaj rozprowadzane przed kościołem w cenie 15 złotych płyty CD wraz z dołączonymi przypinkami stópek nienarodzonego dziecka.

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 22 lipca 2012 r.