Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Roku 


1. Jutro, jak każdego 13. dnia miesiąca, Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 20.00 oraz z racji trwającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej o g. 21.00 Apel Maryjny i procesja fatimska wokół kościoła.

2. W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. odprawiane będą w tę Uroczystość w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.

3. W niedzielę, 26 sierpnia, jak każdego roku w ostatnią niedzielę sierpnia, Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska, pod przewodnictwem swojego Pasterza, Arcybiskupa Metropolity, dziękuje Panu Bogu za dary ziemi. Jest zaproszenie Księdza Arcybiskupa, aby na Dożynki Archidiecezjalne przybywali nie tylko rolnicy, ale wszyscy, bo wszyscy korzystamy z darów ziemi. Uroczysta Msza św. dziękczynna za zbiory rozpocznie się w Pyrzycach na placu przy kościele NMP Bolesnej o g. 14.00. Poza dotarciem do Pyrzyc własnymi środkami lokomocji, będzie również przygotowany autobus z naszej parafii. Zapisy na wyjazd autokarem na Dożynki do Pyrzyc, w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt to 20 złotych.

4. Program peregrynacji Obrazu MB Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”, na terenie naszej Archidiecezji jest umieszczony w gablotkach przed kościołem. Uroczysta Msza św. przed Obrazem w sanktuarium MB Fatimskiej w Szczecinie 15 sierpnia o g. 18.00 i w Bazylice św. Jana Chrzciciela o g. 21.00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się obrazki z Matką Bożą Częstochowską i na odwrocie jest modlitwa aktu zawierzenia rodziny, aby zawsze, a szczególnie w okresie pobytu Obrazu na terenie naszej Archidiecezji, zawierzać tą modlitwą swoje rodziny.

5. Od kilku lat Caritas organizuje pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej w wyprawce do szkoły pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Wyposażenie do przygotowanych tornistrów można składać w kiosku parafialnym lub w czwartki bezpośrednio w Caritasie.

6. Dwudziesta Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Myśliborzu odbędzie się od 23 do 25 sierpnia. Rozpoczęcie Pielgrzymki 23 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o g. 7.00. Zapisy uczestników odbywać się będą przed i po Mszy św.

7. Archidiecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Fatimy w dniach 10-14 września. Program jest w gablotkach przed kościołem. Jest możliwość udziału. Kontakt pod numerem wskazanym lub przez ks. proboszcza.

8. W dniach od 25 do 29 września jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. W trasie jest przewidziany pobyt w Paradyżu, następnie Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie, Kraków – Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Częstochowa. Koszt 480 złotych, w tym noclegi, ubezpieczenie. Jest również przygotowana pielgrzymka dwudniowa, na piątek i sobotę. Koszt 150 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

9. Po trzech latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Łukasz Kazimierczak zostaje przeniesiony do parafii Dolice. Obowiązki w nowej parafii ks. Łukasz będzie obejmował 25 sierpnia br. Mszę św. w intencji parafian naszej parafii z podziękowaniem za wszelkie dobro jakiego doświadczył na odcinku pracy jako wikariusza w naszej parafii złoży ks. Łukasz w przyszłą niedzielę, 19 sierpnia, o g. 12.00. Będzie również możliwość wyrażenia podziękowania ks. Łukaszowi z naszej strony.

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 12 sierpnia 2012 r.