Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Roku 


1. W niedzielę, 26 sierpnia, jak każdego roku w ostatnią niedzielę sierpnia, Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska, pod przewodnictwem swojego Pasterza, Arcybiskupa Metropolity, dziękuje Panu Bogu za dary ziemi. Jest zaproszenie Księdza Arcybiskupa, aby na Dożynki Archidiecezjalne przybywali nie tylko rolnicy, ale wszyscy, bo wszyscy korzystamy z darów ziemi. Uroczysta Msza św. dziękczynna za zbiory rozpocznie się w Pyrzycach na placu przy kościele NMP Bolesnej o g. 14.00. Poza dotarciem do Pyrzyc własnymi środkami lokomocji, będzie również przygotowany autobus z naszej parafii. Zapisy na wyjazd autokarem na Dożynki do Pyrzyc, w zakrystii i biurze parafialnym. Koszt to 20 złotych.
Autobus będzie podstawiony przy kościele, odjazd o g. 12.00.

2. Od kilku lat Caritas organizuje pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej w wyprawce do szkoły pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Wyposażenie do przygotowanych tornistrów można składać w kiosku parafialnym lub w czwartki bezpośrednio w Caritasie.

3. Dwudziesta Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium w Myśliborzu odbędzie się od 23 do 25 sierpnia. Rozpoczęcie Pielgrzymki 23 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o g. 7.00. Zapisy uczestników odbywać się będą przed i po każdej Mszy św.

4. Archidiecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna do Fatimy w dniach 10-14 września. Program jest w gablotkach przed kościołem. Jest możliwość udziału. Kontakt pod numerem wskazanym lub przez ks. proboszcza.

5. W dniach od 25 do 29 września jest planowana Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. W trasie jest przewidziany pobyt w Paradyżu, następnie Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie, Kraków – Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Częstochowa. Koszt 480 złotych, w tym noclegi, ubezpieczenie. Jest również przygotowana pielgrzymka dwudniowa, na piątek i sobotę. Koszt 150 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

6. Burmistrz Polic, Pan Władysław Diakun, zachęca do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wykrywania nowotworów. Wykaz placówek i bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej Gminy Police.

7. Po trzech latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Łukasz Kazimierczak zostaje przeniesiony do parafii Dolice. Obowiązki w nowej parafii ks. Łukasz będzie obejmował 25 sierpnia br. Msze św. w intencji parafian naszej parafii z podziękowaniem za wszelkie dobro, jakiego doświadczył na odcinku pracy jako wikariusz w naszej parafii, ks. Łukasz złoży dzisiaj, w niedzielę, 19 sierpnia, o g. 12.00. Będzie również możliwość wyrażenia podziękowania ks. Łukaszowi z naszej strony. Ponadto z naszej parafii do Łobza przeniesiony ks. Artur Czerwiński. Obecnie jest jeszcze na urlopie, dlatego Mszę św. z podziękowaniem wszystkim za lata pięknej pracy ks. Artur odprawi w piątek, 24 sierpnia o g. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Formularz Mszy św. będzie z Uroczystości.

9. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 19 sierpnia 2012 r.