Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość NMP Częstochowskiej


1. Od wczoraj nastąpiły zmiany wśród księży. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych kapłanów. Są to Ksiądz Łukasz Śniady - dotychczas pracujący w parafii pw. św. Faustyny w Szczecinie i Ksiądz Jacek Czekański, który do nas został przeniesiony z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie

2. Od kilku lat Caritas organizuje pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, w wyprawce do szkoły pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Wyposażenie do przygotowanych tornistrów można składać w kiosku parafialnym lub w czwartki bezpośrednio w Caritasie.

3. W dniach od 25 do 29 września jest planowana Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. W trasie jest przewidziany pobyt w Paradyżu, następnie Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie, Kraków – Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Częstochowa. Koszt 480 złotych, w tym noclegi, ubezpieczenie. Jest również przygotowana pielgrzymka dwudniowa, na piątek i sobotę – 28/29 września. Koszt 150 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

4. Organizowana jest przez Żywy Różaniec pielgrzymka do Siekierek na przyszłą niedzielę, 2 września br. Koszt 20 złotych. Zapisy w kawiarence parafialnej.

5. W wyniku gwałtownych burz i huraganów, które w ostatnich dniach przeszły nad Szczecinem i całym naszym regionem, wiele osób poniosło ogromne straty materialne. Ksiądz Arcybiskup zwraca się do nas wszystkich z prośbą o modlitwę i pomoc materialna dla poszkodowanych. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka do puszek po każdej Mszy św.

6. W najbliższą sobotę z racji I soboty miesiąca Adoracja w Kaplicy Miłosierdzia Bożego od 9.30 do 15.00.

7. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 26 sierpnia 2012 r.