Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła

 

1. Od kilku lat Caritas organizuje pomoc dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej w wyprawce do szkoły pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Wyposażenie do przygotowanych tornistrów można składać w kiosku parafialnym lub w czwartki bezpośrednio w Caritasie.

2. W dniach od 25 do 29 września jest organizowana Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie uczestników 5-dniowej pielgrzymki na Jasną Górę z ks. Andrzejem we wtorek, 4 września, o g. 18.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Jest również przygotowywana pielgrzymka dwudniowa, na piątek i sobotę – 28/29 września. Spotkanie organizacyjne z pielgrzymami na pielgrzymkę dwudniową w najbliższą środę, 5 września, po zakończeniu Mszy św. w kościele.

3. W najbliższym tygodniu jest I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od g. 16.30 oraz o g. 17.00 Msza św. dla dzieci. Będzie to zarazem Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży w przyszłą niedzielę o g. 19.30.

4. Również w tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych w ich domach według zgłoszeń, jakie były złożone przed wakacjami.

5. W wyniku gwałtownych burz i huraganów, które w ostatnich dniach przeszły nad Szczecinem i całym naszym regionem, wiele osób poniosło ogromne straty materialne. Ksiądz Arcybiskup zwraca się do nas wszystkich z prośbą o modlitwę i pomoc materialna dla poszkodowanych. Dzisiaj jest przeprowadzana zbiórka do puszek po każdej Mszy św.

6. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 17-21 września o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. Po zakończonych wakacjach wznawiamy Mszę św. w niedzielę dla przedszkolaków o g. 15.15 i w tygodniu o g. 9.00.

8. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 2 września 2012 r.