Ogłoszenia duszpasterskie  - XXIII Niedziela Zwykła1. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10.45 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

2. Spotkanie z Rodzicami uczniów klas drugich w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy Rodziców już na Mszę św. na g. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. W czwartek od godziny 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się dobowe modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny - tzw. Jerycho Różańcowe. O g. 20.00 w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny z inicjatywy Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich na tę Mszę św. i o g. 21.00 z racji trwającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej i przypadającego dnia Objawień Matki Bożej w Fatimie, Apel Jasnogórski i procesja fatimska wokół kościoła.

4. W sobotę, 15 września, o g. 10.30 spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zapraszamy również chętnych do włączenia się do ERM. Spotkanie będzie u sióstr przy ul. Łokietka 2.

5. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 17-21 września o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. W piątek, 14 września, jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji tego święta zwróćmy uwagę na miejsce krzyża w naszych domach. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie nowych krzyży, które zawisną na ścianach naszych mieszkań. W tym dniu jest również odpust w Trzebieży z racji tytułu kościoła i parafii. Uroczysta suma odpustowa o g. 18.00.

7. W sobotę, 15 września, jest wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej. Tego dnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. i rozpoczęcie Kapituły III Zakonu św. Franciszka z wyborem nowego zarządu we wspólnocie przy naszej parafii.

8. Spotkanie z Rodzicami uczniów klas pierwszych w przyszłym tygodniu w czwartek, 20 września, po Mszy św. wieczornej w kościele. Zapraszamy Rodziców już na Mszę św. na g. 18.00. 

9. Po zakończonych wakacjach jest wznowiona Msza św. w niedzielę dla przedszkolaków o g. 15.15 i w tygodniu o g. 9.00.

10. Do końca września uczniowie klas trzecich gimnazjum złożą u swych katechetów prośbę o udzielenie sakramentu bierzmowania z zaznaczeniem gotowości uczestnictwa w przygotowaniu do przyjęcia tego sakramentu. Prośba ma być podpisana również przez ich Rodziców. Uczęszczający do szkół poza terenem naszej parafii, takie prośby złożą u ks. proboszcza.

11. Przed zakończeniem wakacji nastąpiła również zmiana wśród sióstr pracujących w naszej parafii. Odeszły z Polic dwie siostry, siostra Zofia i siostra Małgorzata. Do naszej wspólnoty parafialnej dołączyła siostra Jolanta Michalak. Witamy serdecznie siostrę Jolantę w naszej wspólnocie.

12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

13. W dniach 16-23 lutego 2013 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej i na Górę Synaj. Koszt 3960 złotych i 125 dolarów. Zapisy jak najszybciej w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

14. Mamy 3 miejsca wolne na 5-dniową pielgrzymkę do Częstochowy. Intencje Mszy św. i modlitwy na czas pielgrzymki można zgłaszać u ks. proboszcza i u ks. Andrzeja.

15. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 9 września 2012 r.