Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła


1. Wypominki wraz z modlitwą będą odczytywane w naszym kościele przez cały listopad o g. 17.30, według daty na kartce, na której poleceni są modlitwie Kościoła nasi bliscy zmarli.

2. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkami nawiedzenia cmentarza lub kościoła w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego.

3. Wieczór Zadumy z zespołem „Tumultus Gaudium” o temacie „Choćby świat Twój sypał się...” „On nie opuści Cię....” odbędzie się w dniu 5 listopada o g. 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zadumy nad życiem, śmiercią i przyszłością.

4. W najbliższą środę po zakończeniu Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W sobotę, 10 listopada, nabożeństwo modlitewne przy brzozowym krzyżu obok siedziby Stowarzyszenia „Skarb” przy ul. Spółdzielczej. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie, a następnie w inscenizacji przygotowanej z racji obchodów 10-lecia istnienia Stowarzyszenia „Skarb”

6. Książeczki do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zostaną poświęcone w niedzielę, 11 listopada, podczas Mszy św. o g. 10.45.

7. W przyszłą niedziele, 11 listopada, w święto Odzyskania Niepodległości Polski Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Władz samorządowych i pocztów sztandarowych instytucji naszego miasta będzie o g. 12.00.

8. Kolejny numer parafialnego miesięcznika „Świadomi Chrystusa” znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Osoby, które chcą pomóc w kosztach wydania czasopisma mogą swój dar złożyć do skarbony przy drzwiach kościoła.

9. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej, która od dzisiaj będzie dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00. Ofiara składana za opłatki niech będzie darem serca na spłatę organów, które są w naszym kościele. Mamy jeszcze do zapłacenia do końca tego roku 100 000 złotych.

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 4 listopada 2012 r.