Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła

 

1. Wypominki wraz z modlitwa będą czytane w naszym kościele przez cały listopad o g. 17.30, według daty na kartce, na której poleceni są modlitwie Kościoła nasi bliscy zmarli.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka na Caritas dla poszkodowanych ofiar na Haiti.

3. W nadchodzącym tygodniu jest 13. dzień miesiąca i jak co miesiąc o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczęcie nieustannej modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny, tzw. „Jerycho Różańcowe” , które będzie w naszej parafii trwało przez całą dobę do g. 19.00 dnia 14 listopada. Z inicjatywy Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej o g. 20.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny zakończona Apelem Jasnogórskim, przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i bł. Jana Pawła II z racji trwającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć przedstawiciela Edycji św. Pawła z opracowaniem „Ewangelia na każdy dzień”.

5. W poniedziałek, 19 listopada, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele Rodziców uczniów klas trzecich, związane z przygotowaniem do przeżycia rocznicy I Komunii św.

6. W sobotę, 24 listopada, br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi X rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy św. sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej o g. 12.00. Zjednoczeni we wspólnocie wiary podczas liturgii pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia.

7. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Z tej ogromnej sumy, która nas wszystkich bardzo przerażała zostało jeszcze do końca tego roku do zapłacenie 100 000 złotych. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej.

8. Bardzo serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej, aby tak jak to bywało wiele lat temu, można spotkać się ze znajomymi po Mszy św. czy omówić jakieś sprawy przy kawie, ciastku, deserze lodowo-owocowym lub przeżyć kilka chwil w oderwaniu od codzienności. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00.

9. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 11 listopada 2012 r.