Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła


1. Wypominki wraz z modlitwą czytane są w naszym kościele przez cały listopad o g. 17.30, według daty na kartce, na której poleceni są modlitwie Kościoła nasi bliscy zmarli.

2. Dzisiaj w naszej parafii jest przedstawiciel Edycji św. Pawła z opracowaniem „Ewangelia na każdy dzień”.

3. W poniedziałek, 19 listopada, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele Rodziców uczniów klas trzecich, związane z przygotowaniem do przeżycia rocznicy I Komunii św.

4. W piątek spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego o g. 20.00 na plebanii.

5. W sobotę, 24 listopada, br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi X rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy św., połączonej z wyznaniem wiary kandydatów do bierzmowania oraz przysięgami nowych członków AK i KSM, sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00. Zjednoczeni we wspólnocie wiary podczas liturgii pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia. Na sobotę, 24 listopada, do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie przybędzie Nuncjusz Apostolski w Polsce.

6. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Podczas Mszy św. o g. 10.45 wprowadzenie członków Eucharystycznego Ruchu Młodych. W Roku Wiary podczas Mszy św. o g. 12.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie Pisma Świętego, natomiast wyznanie wiary podczas każdej Mszy św. Od przyszłej niedzieli do soboty przed rozpoczynającym się Adwentem Nowenna do Chrystusa Króla z codziennie odmówioną Litania do Chrystusa Króla o uproszenie łask dla wszystkich, aby uznali Jezusa Chrystusa swoim Panem i Królem.

7. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego 25. dnia miesiąca Msza św. o g. 19.30 będzie Mszą św. „z życiem bez prądu” w obronie dzieci poczętych, a nienarodzonych.

8. Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00 w dniach od 26 do 30 listopada.

9. W okresie Adwentu Msza św. roratnia będzie odprawiana o g. 6.30. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Intencje Mszy św. przyjęte na zwykłe dni Adwentu na godzinę 7.00 będą odprawiane o g. 6.30.

10. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Z tej ogromnej sumy, która nas wszystkich bardzo przerażała zostało jeszcze do końca tego roku do zapłacenia 100 000 złotych. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Serdeczne podziękowania za ofiary za opłatki, jak również wpływające dodatkowo ofiary na organy.

11. Bardzo serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej, gdzie tak jak to bywało wiele lat temu można spotkać się ze znajomymi po Mszy św. czy omówić jakieś sprawy przy kawie, ciastku, deserze lodowo-owocowym lub przeżyć kilka chwil w oderwaniu od codzienności. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00.

12. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 18 listopada 2012 r.