Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA


1. Dzisiaj jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to Patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Podczas Mszy św. o g. 10.45 wprowadzenie członków Eucharystycznego Ruchu Młodych. W Roku Wiary uroczyste wprowadzenie Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego podczas Mszy św. o g. 12.00, a wyznanie wiary podczas każdej Mszy św. Od Uroczystości Chrystusa Króla do I Niedzieli Adwentu z codziennie odmówiona zostanie Litania do Chrystusa Króla w modlitwie o uproszenie łask dla wszystkich, aby uznali Jezusa Chrystusa swoim Panem i Królem.

2. Również dzisiaj, z racji przypadającego 25. dnia miesiąca Msza św. o g. 19.30 będzie Mszą św. „z życiem bez prądu” w obronie dzieci poczętych, a nienarodzonych.

3. Wolontariuszki, które w czerwcu zbierały pieniądze na wyjazd do Zambii i Peru, chcą się podzielić swoim doświadczeniem misyjnym. Spotkanie w kawiarence parafialnej w najbliższą środę , 28 listopada o g. 19.00.

4. Jak co roku harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jadą z paczkami świątecznymi do polskich rodzin na Białorusi w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka”. Harcerze odwiedzą najbardziej potrzebujących rodaków tuż przed Bożym Narodzeniem, by poza paczką nieść im opłatek, życzenia, śpiew kolęd i dobre słowo od rodaków z Ojczyzny. Harcerze zachęcają, aby do współpracy włączyli się mieszkańcy naszej parafii, prosząc o produkty spożywcze z długim terminem przydatności, takie jak: konserwy, kasze, ryż, zupy w proszku, słodycze, owoce w puszkach itp. Składać można również książki. Dary można składać w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Dodatkowo, w niedzielę, 2 grudnia, harcerze i harcerki będą zbierać pieniądze do puszek, które przeznaczą na ten wyjazd oraz na dokupienie artykułów.

5. Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00 w dniach od 26 do 30 listopada.

6. W piątek przypada dzień Imienin Księdza Andrzeja. Solenizant odprawi Mszę św. we własnej intencji o g. 18.00 i na zakończenie Mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń Imieninowych Księdzu Andrzejowi.

7. W sobotę z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o g. 9.00 i od g. 9.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu z Adoracją do g. 15.00. W sobotę kapłani odwiedzą chorych lub w pierwszych dniach grudnia jak to zostało ustalone z Chorymi.

8. Wieczorem w sobotę, na klika godzin przed rozpoczynającym się okresem Adwentu, w kawiarni parafialnej od g. 19.00 wieczór andrzejkowy z muzyka na żywo. Serdecznie zapraszamy.

9. W okresie Adwentu Msza św. roratnia będzie odprawiana o g. 6.30. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Intencje Mszy św. przyjęte na zwykłe dni Adwentu na godzinę 7.00 będą odprawiane o g. 6.30.

10. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Z tej ogromnej sumy, która nas wszystkich bardzo przerażała zostało jeszcze do końca tego roku do zapłacenie 100 000 złotych. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Serdeczne podziękowania za ofiary za opłatki, jak również wpływające dodatkowo ofiary na organy.

11. Bardzo serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej, aby tak jak to bywało wiele lat temu, można spotkać się ze znajomymi po Mszy św. czy omówić jakieś sprawy przy kawie, ciastku, deserze lodowo-owocowym lub przeżyć kilka chwil w oderwaniu od codzienności. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00.

12. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 25 listopada 2012 r.