Ogłoszenia duszpasterskie - I NIEDZIELA ADWENTU


1. Jak co roku harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jadą z paczkami świątecznymi do polskich rodzin na Białorusi w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka”. Harcerze odwiedzą najbardziej potrzebujących rodaków tuż przed Bożym Narodzeniem, by poza paczką nieść im opłatek, życzenia, śpiew kolęd i dobre słowo od rodaków z Ojczyzny. Harcerze zachęcają, aby do współpracy włączyli się mieszkańcy naszej parafii, prosząc o produkty spożywcze z długim terminem przydatności, takie jak: konserwy, kasze, ryż, zupy w proszku, słodycze, owoce w puszkach itp. Składać można również książki. Dary można składać w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Dodatkowo, w niedzielę, 2 grudnia, harcerze i harcerki będą zbierać pieniądze do puszek, które przeznaczą na ten wyjazd oraz na dokupienie artykułów.

2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od g. 16.30 i Msza św. dla dzieci o g. 17.00.

3. W sobotę, 8 grudnia, jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pamiętajmy w dniu o Mszy św. W parafii na Starych Policach jest odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa o g. 18.00. Duszpasterze sąsiedniej parafii serdecznie zapraszają do udziału w Uroczystości.

4. Roraty będą odprawiana o g. 6.30. Nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Intencje Mszy św. przyjęte na zwykłe dni Adwentu na godzinę 7.00 będą odprawiane o g. 6.30.

5. Jutro, 3 grudnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele Rodziców uczniów klas II.

6. Caritas jak każdego roku przeprowadza akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w ramach tej akcji rozprowadza świece i kartki świąteczne.

7. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, prowadzą kiermasz świąteczny, a dochód z kiermaszu przeznaczają na wspólnie przeżyte wakacje.

8. Od 7 do 9 grudnia w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Szczecinie na Golęcinie będą Szczecińskie Rekolekcje Trzeźwościowe. Członkowie Ruchu Anonimowych Alkoholików zapraszają do udziału w rekolekcjach.

9. Adwentowe rekolekcje parafialne będą w naszym kościele w dniach 9, 10 i 11 grudnia. Rekolekcje przeprowadzi ks. kan. Marek Maciążek w temacie: Matka Boża Fatimska i Dzieci fatimskie.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 10.45, poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.

11. Również w przyszłą niedzielę Kościół w Polsce przeprowadza akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

12. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Z tej ogromnej sumy, która nas wszystkich bardzo przerażała zostało jeszcze do końca tego roku do zapłacenie 100 000 złotych. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Serdeczne podziękowania za ofiary za opłatki, jak również wpływające dodatkowo ofiary na organy.

13. Bardzo serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej, aby tak jak to bywało wiele lat temu, można spotkać się ze znajomymi po Mszy św. czy omówić jakieś sprawy przy kawie, ciastku, deserze lodowo-owocowym lub przeżyć kilka chwil w oderwaniu od codzienności. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00.

14. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 2 grudnia 2012 r.