Ogłoszenia duszpasterskie - II NIEDZIELA ADWENTU


1. Roraty w tygodniu są odprawiane o g. 6.30.

2. Caritas jak każdego roku przeprowadza akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w ramach tej akcji rozprowadzane są świece i kartki świąteczne.

3. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, prowadzą kiermasz świąteczny, a dochód z kiermaszu przeznaczają na wspólnie przeżyte wakacje.

4. Adwentowe rekolekcje parafialne będą w naszym kościele w dniach 9, 10 i 11 grudnia. W poniedziałek i we wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjna o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje przeprowadzi ks. kan. Marek Maciążek w temacie Matka Boża Fatimska i Dzieci fatimskie.

5. W środę, 12 grudnia, podczas Mszy św. o g. 18.00 poświęcenie egzemplarzy Pisma św. i następnie ich wręczenie uczniom klas III szkół podstawowych. Zapraszamy uczniów i ich Rodziców na Mszę św. W środę na 18.00.

6. W czwartek, 13 grudnia, o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja przez całą dobę z modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe”. O g. 20.00 tego dnia w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny i Godzina Kapłańska z udziałem kapłanów z naszego dekanatu, zakończona Apelem Maryjnym, o g. 21.00.

7. W piątek, 14 grudnia, o g. 19.30 Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

8. W sobotę, 15 grudnia br., o g. 12.00 na placu przy kościele Wigilia dla bezdomnych i osób samotnych. Podanie posiłku zorganizowane jest z Lions Club Police.

9. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii rozprowadza bombki na choinkę, które sama ozdabiała. Serdecznie zachęcamy do ich zakupu. Pieniądze zebrane młodzież przeznacza jako dofinansowanie wyjazdów , najbliższy wyjazd do Paryża w styczniu na Marsz dla Życia.

10. Dzisiaj Kościół w Polsce przeprowadza akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na ten cel.

11. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Serdeczne podziękowania za ofiary za opłatki, jak również wpływające dodatkowo ofiary na organy.

12. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00.

13. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.






ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 9 grudnia 2012 r.