Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA ADWENTU


1. Roraty w tygodniu są odprawiane o g. 6.30.

2. Caritas jak każdego roku przeprowadza akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w ramach której rozprowadza świece i kartki świąteczne.

3. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych prowadzą kiermasz świąteczny, a dochód z kiermaszu przeznaczają na wspólnie przeżyte wakacje.

4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii rozprowadza bombki na choinkę, które sama ozdabiała. Serdecznie zachęcamy do ich zakupu. Zebrane pieniądze młodzież przeznacza jako dofinansowanie wyjazdów, najbliższy wyjazd do Paryża w styczniu na Marsz dla Życia.

5. W 42. rocznicę tragicznych doświadczeń z grudnia 1970 roku, jutro, w poniedziałek, 17 grudnia wspomnienie, złożenie kwiatów i modlitwa pod Bramą Stoczni o g. 12.00 oraz o g. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej, która będzie odprawiana przez J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę.

6. Przygotowujemy się duchowo do przeżywania świąt Bożego Narodzenia: przeżyliśmy rekolekcje adwentowe, uczestniczymy w Roratach, w wyciszeniu i rozważaniach odnawiamy swoją wiarę, szczególnie teraz w Roku Wiary, ale bardzo istotną formą wzrostu duchowego jest spowiedź św. W najbliższym tygodniu dyżur w konfesjonale jest codziennie wieczorem od g. 17.30 do 18.30, nadto w najbliższy czwartek w kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie wystawiony Najświętszy Sakrament od 19.00 do 22.00. Przewidziane jest muzyczne uwielbienie Pana Boga i również dyżur w konfesjonale, gdzie można będzie skorzystać z Sakramentu Pokuty. 

7. W Wigilię Bożego Narodzenia o g. 6.30 ostatnie Roraty i następnie Msza św. o g. 9.00. Możliwość spowiedzi od g. 9.00 do g.14.00. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00, bo w tych godzinach wszyscy jesteśmy przy stołach wigilijnych. Pierwsza Msza św. z wigilii Bożego Narodzenia będzie o g. 20.00, szczególnie poświęcona dzieciom. Dzieci pamiętają: na tę Mszę św. przychodzą z różnego rodzaju instrumentami. Kolejna Msza św. tego wieczoru o g. 22.00 i Pasterka o 24.00.

8. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Serdeczne podziękowania za ofiary za opłatki, jak również wpływające dodatkowo ofiary na organy.

9. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00 z wyjątkiem wigilii Bożego Narodzenia i dni świąt Bożego Narodzenia.

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 16 grudnia 2012 r.