Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA ADWENTU


1. Roraty jeszcze jutro o g. 6.30. W następnych dniach Msza św. ponownie o godzinie 7 rano.

2. Caritas jak każdego roku przeprowadza akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w ramach tej akcji rozprowadza świece i kartki świąteczne.

3. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, prowadzą kiermasz świąteczny, a dochód z kiermaszu przeznaczają na wspólnie przeżyte wakacje.

4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii rozprowadza bombki na choinkę, które sama ozdabiała. Serdecznie zachęcamy do ich zakupu. Pieniądze zebrane młodzież przeznacza jako dofinansowanie wyjazdów , najbliższy wyjazd do Paryża w styczniu na Marsz dla Życia.

5. W Wigilię Bożego Narodzenia o g. 6.30 ostatnie Roraty i następnie Msza św. o g. 9.00. Możliwość spowiedzi od g. 9.00 do g.14.00. Nie będzie Mszy św. o g. 18.00 w bo w ten wieczór wszyscy jesteśmy przy stołach wigilijnych. Pierwsza Msza św. z wigilii Bożego Narodzenia będzie o g. 20.00, szczególnie poświęcona dzieciom. Dzieci pamiętają: na tę Mszę św. przychodzą z różnego rodzaju instrumentami. Kolejna Msza św. tego wieczoru o g. 22.00 i Pasterka o 24.00.

6. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugim dniu, w święto św. Szczepana Męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego.

7. Ofiara składana za opłatki w tym roku niech będzie darem serca na zapłacenie organów, które są w naszym kościele. Możliwość otrzymania poświęconych opłatków wigilijnych jest w kiosku parafialnym i w kawiarence parafialnej. Serdeczne podziękowania za ofiary za opłatki, jak również wpływające dodatkowo ofiary na organy.

8. Kawiarenka dostępna dla wszystkich codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00. W Wigilię Bożego Narodzenia i w dniach świąt Bożego Narodzenia kawiarenka będzie nieczynna.

9. Zaraz po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W czwartek, 27 grudnia, od g. 16.00 rozpoczniemy kolędę na ul. Mieszka I od 1 do 7. W piątek, 28 grudnia - ul. Mieszka I, numer 8, oraz Kosynierów Gdyńskich, Długosza, Pułaskiego, Wyspiańskiego, Kadłubka, Galla Anonima, Wkrzańska. Sobota, 29 grudnia - od 10.00 Siedlice i Trzeszczyn i od 15.00 ul. Spółdzielców, Krzywa i Bursztynowa. 

10. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 23 grudnia 2012 r.