Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO


1. Kolęda w parafii w najbliższym tygodniu: W poniedziałek, 7 stycznia, ul. Grzybowa numery nieparzyste i ul. Odrzańska, we wtorek, 8 stycznia – ul. Zamenhofa numery parzyste od 2 do 44 włącznie, w środę, 9 stycznia – ul. Zamenhofa numery 46, 48, 50 i numer 1, 1A, 1B, w czwartek, 10 stycznia – ul. Zamenhofa od 9 do 17 i ul. Wyszyńskiego numery nieparzyste od 1 do 41 włącznie, w piątek, 11 stycznia ul. Wyszyńskiego od numeru 43 do 79 włącznie, w sobotę – 12 stycznia ul. Wyszyńskiego od 81 do 89 oraz numery parzyste 4,6,8. Rozpoczęcie kolędy od g. 16.00 z wyjątkiem soboty, kiedy kolęda rozpoczyna się od g. 15.00.

2. Dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego inaczej zwana świętem Trzech Króli. Przed ołtarzem znajdują się poświęcone kreda i kadzidło. Ofiary składane za kredę i kadzidło przeznaczone są na cele misyjne Kościoła.

3. Dzisiaj o g. 16.00, w kawiarni parafialnej kolędowanie z zespołem „Tumultus Gaudium” Zapraszamy do wspólnego kolędowania.
4. Przypominamy, że w każdą środę o g. 18.00 jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w każdy czwartek w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 jest Msza św. Zbiorowa w różnych intencjach do Miłosierdzia Bożego.

5. W najbliższy piątek, 11 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o g. 18.00 będzie miał miejsce koncert orkiestry perkusyjnej „Gamelan”. Orkiestra powstała w roku 2000 i składa się z osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym. Grają na instrumentach specjalnie przygotowanych dla osób z upośledzeniem umysłowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w koncercie.

6. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. o g. 10.45 dzieci przygotowujące się do przyjęcia w tym roku I Komunii św. będą miały odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświecenie świec. Natomiast przez całą niedzielę będą z nami młodzi ludzie ratujący się z narkomani zgrupowani w stowarzyszeniu „Cenacolo”. Gościliśmy ich przed rokiem, w przyszłą niedzielę będzie możliwość niesienia pomocy młodzieży uwikłanej w narkotyki. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

7. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

 

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 6 stycznia 2013 r.