Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Kolęda w parafii w najbliższym tygodniu: W poniedziałek, 28 stycznia ul. Wróblewskiego od 12 do 18 włącznie oraz ul. Kresowa i od g. 17.30 ul. Barnima i Sadowa, we wtorek, 29 stycznia – ul. Chodkiewicza, Łokietka, Głowackiego, Korczaka, Tanowska, Licealna, Fabryczna, Usługowa, Reja, Kochanowskiego, Siedlecka i Kasprowicza; w środę, 30 stycznia – ul. Piłsudskiego od 2 - 26 włącznie z numerem 15, w czwartek; 31 stycznia – ul. Piłsudskiego od 28 – 50, oraz ul. Bankowa numery nieparzyste od 29 do 57 i ul. Przybora; w piątek, 1 lutego ul. Bankowa numery nieparzyste od 9 do 25 włącznie z hotelem od ul. Wyszyńskiego oraz parzyste numery 2 i 4; w sobotę – 2 lutego ul. Bankowa od numeru 6 – 28. Rozpoczęcie kolędy od g. 16.00 z wyjątkiem soboty, gdzie rozpoczęcie kolędy od g. 15.00. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym czasie proszone są o zgłoszenie i uzgodnienie dnia i godziny przyjęcia kolędy.

2. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone jest czasopismo parafialne „Świadomi Chrystusa”.

3. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o g. 18.00 koncert instrumentalny w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Nie mogli być w zapowiedzianym koncercie przed prawie dwoma tygodniami, bo przeszkodziła śnieżyca, chcą być z nami dzisiaj. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.

4. Jutro, w poniedziałek, 28 stycznia, o g. 17.00, w Klubie Nauczyciela przy ul. Barnima – koncert barda Solidarności p. Andrzeja Kołakowskiego.

5. Często szukamy spokoju, ubogacenia duchowego, czy też kulturalnego. Chcemy stwarzać takie możliwości. W najbliższą środę o g. 19.00 spotkanie w kawiarni parafialnej w klimacie utworów wykonywanych na pianinie. Wykonawcą będzie nasz bardzo zdolny policzanin Michał Landowski. Serdecznie zapraszamy.

6. We wtorki i piątki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego głoszone są katechezy Zwiastowania, dla pragnących odnowić życie religijne. Serdecznie zapraszamy do udziału w katechezach.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku od g. 16.30 i o g. 17.00 Msza św. dla dzieci, a po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W sobotę o g. 9.00 Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników, a następnie w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 15.00.

9. Odwiedziny Chorych z racji pierwszych dni miesiąca w dniach i godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym.

10. Zmarł Prymas Senior Ks. Kardynał Józef Glemp. Wpisał się w nasze życie. Wiele wydarzeń z naszego życia łączymy z życiem zmarłego Prymasa. Nie możemy wziąć wszyscy udziału w pogrzebie. Chcemy swoją wdzięczność i zarazem pożegnanie wyrazić modlitwą. Mszę św. za śp. Księdza Kardynała Józefa Glempa odprawimy w najbliższą sobotę, 2 lutego o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

11. W dniu 2 lutego jest święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przez Papieża Błogosławionego Jana Pawła II ten dzień jest również określony Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu osoby poświęcone Bogu w życiu zakonnym odnawiają śluby przed Biskupem w katedrach. Chcemy z tej racji podziękować również siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii, jak również osobom poświęconym w życiu konsekrowanym, a mieszkającym na terenie naszej parafii, za ich pracę i modlitwę, często w cichości swojego życia, nie ujawnione w życiu społecznym. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 10.45 będziemy się starali wyrazić swoja wdzięczność, a z racji Roku Wiary, zapraszamy do określenia dalszej gotowości w takiej służbie, przez publiczne wyznanie wiary.

12. Chcemy w naszej parafii rozpocząć zbiórkę starych, zniszczonych nawet porozrywanych różańców, z których młodzież będzie robiła nowe różańce przeznaczone do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach przy wejściu do kościoła będą wystawione koszyczki, do których będzie można gromadzić te różańce. Pragniemy także podjąć akcję „ Pielucha dla malucha”, która wpisuje się w przygotowanie do szczecińskiego „Marszu dla Życia”. Pieluchy można przynosić do Caritasu lub zakrystii, również można zostawiać w kawiarni parafialnej. Finał zbiórki będzie miał miejsce 14 kwietnia br., a pieluchy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom.

13. Organizowana jest pielgrzymka na Kresy Wschodnie, dzisiaj Ukraina tj. Kamieniec Podolski, Zbaraż, Złoczew, Chocim, Okopy Trójcy Świętej, Lwów z nawiedzeniem cmentarzy Orląt Lwowskich i cmentarza na Łyczkowie. Koszt 160 euro i 480 złotych. Pielgrzymka przewidziana jest w dniach od 18 do 24 kwietnia br. Kontakt z księdzem Markiem.

14. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 27 stycznia 2013 r.