Ogłoszenia duszpasterskie  - IV NIEDZIELA ZWYKŁA1. Zakończona została kolęda w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wielką życzliwość, jak również za dobrą ocenę naszej pracy duszpasterskiej. Jest to bez wątpienia wynik współdziałania nas wszystkich, całych Rodzin, dzieci i młodzieży, ale też objawia się wielkie oczekiwanie na dalsza dobrą współpracę w kształtowaniu swego człowieczeństwa na drodze do nieba. Jest Rok Wiary. Coraz głębiej pojmujemy co znaczy być w Kościele, a nas, duszpasterzy zobowiązuje to do jeszcze intensywniejszej pracy na odcinku duszpasterstwa bardzo szeroko rozumianego. Rodziny,  u których z różnych przyczyn nie mogło być kolędy, mogą zgłosić i ustalić indywidualnie czas odwiedzin duszpasterskich.

2. Z dniem 1 lutego br. decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity został mianowany wikariuszem naszej parafii Ksiądz Doktor Jarosław Grybko. Witamy nowego księdza wikariusza. Życzymy Księdzu Doktorowi wielu łask Bożych na nowym odcinku pracy.

3. We wtorek, 5 lutego, jest liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Według tradycji Kościoła w tym dniu poświęca się chleb. W naszym kościele poświęcenie chleba we wtorek na zakończenie każdej Mszy św.

4. We wtorki i piątki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego głoszone są katechezy Zwiastowania, dla pragnących odnowić życie religijne. Serdecznie zapraszamy do udziału w katechezach.

5. W środę z racji I środy miesiąca na zakończenie Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, jest wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy św. o g. 18.00 będzie również udzielony Sakrament Chorych i błogosławieństwo Chorych Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji. Pomóżmy tym Chorym, którzy mogą przybyć do kościoła, aby mogli wziąć udział w tej liturgii.  

7. Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza na wyjątkowe rekolekcje, które prowadzi  Ojciec John Bashobora z Ugandy, misjonarz mający niezwykle skuteczny charyzmat od Boga w modlitwie o uzdrowienie. Rekolekcje odbędą się w Szczecinie w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim. Zapraszamy szczególnie tych, których wiara stała się zbyt sztywna, którzy zwątpili w miłość Boga i którzy szukają nowych dróg do Pana Boga. Bliższe informacje znajdują się na plakacie na drzwiach kościoła, w ulotkach leżących na stoliku pod chórem i na naszej parafialnej stronie internetowej.

8. Rozpoczęta została zbiórka starych, zniszczonych nawet porozrywanych różańców, z których młodzież będzie robiła nowe różańce przeznaczone do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach przy wejściu do kościoła są wystawione koszyczki, do których będzie można gromadzić te różańce. Pragniemy także podjąć akcję „Pielucha dla malucha”, która wpisuje się w przygotowanie do szczecińskiego „Marszu dla Życia”. Pieluchy można przynosić do Caritasu lub zakrystii, również można zostawiać w kawiarni parafialnej. Finał zbiórki będzie miał miejsce 14 kwietnia br., a pieluchy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom.

9. Organizowana jest pielgrzymka na Kresy Wschodnie, obszar dzisiejszej Ukrainy - tj. Kamieniec Podolski, Zbaraż, Złoczew, Chocim, Okopy Trójcy Świętej, Lwów z nawiedzeniem cmentarzy Orląt Lwowskich i cmentarza na Łyczkowie. Koszt 160 euro i 480 złotych. Pielgrzymka przewidziana jest w dniach od 18 do 24 kwietnia br. Kontakt z księdzem Markiem.

10. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 18 do 22 lutego br.

11. Jest organizowana kolejna grupa kursu języka włoskiego dla początkujących. Wszystkie informacje na ten temat można uzyskać w kawiarni parafialnej w godzinach otwarcia i przypominamy, że kawiarnia parafialna czynna jest codziennie od g. 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00. 

12. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i  udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 lutego 2013 r.