Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Jutro, w poniedziałek, 11 lutego, jest wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy św. o g. 18.00 będzie również udzielony Sakrament Chorych i na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Pomóżmy tym Chorym, którzy mogą przybyć do kościoła, aby mogli wziąć udział w liturgii.

2. We wtorki i piątki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego głoszone są katechezy Zwiastowania, dla pragnących odnowić życie religijne. Serdecznie zapraszamy do udziału w katechezach.

3. W najbliższą środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Rozpoczęcie tego okresu Środą Popielcową. Msza św. w środę z posypaniem głów popiołem o g. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i z racji 13 dnia miesiąca o g. 20.00 w intencji Ojczyzny również z liturgią ze Środy Popielcowej. Natomiast w kaplicy Miłosierdzia Bożego Jerycho Różańcowe od godziny 19.00.

4. W najbliższy piątek i następnie w każdy piątek Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00 dla dorosłych po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz dla młodzieży o g. 19.30. Wyjątkowo w tym tygodniu Droga Krzyżowa dla młodzieży będzie w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 20.00.

5. Kolejna Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w najbliższy piątek, 15 lutego, o g. 19.30 w kościele.

6. W sobotę, 16 lutego, zbiórka ministrantów: starsi o g. 9.30, młodsi i kandydaci o g. 10.15.

7. W przyszły poniedziałek, 18 lutego, spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci klas II w sprawie przygotowania dzieci do I Komunii św. Zapraszamy na Mszę św. na g. 18.00 i spotkanie bezpośrednio po Mszy św.

8. Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza na wyjątkowe rekolekcje, które prowadzi Ojciec John Bashobora z Ugandy, misjonarz mający niezwykle skuteczny charyzmat od Boga w modlitwie o uzdrowienie. Rekolekcje odbędą się w Szczecinie w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzu Hetmańskim. Zapraszamy szczególnie tych, których wiara stała się zbyt sztywna, którzy zwątpili w miłość Boga i którzy szukają nowych dróg do Pana Boga. Bliższe informacje znajdują się na plakacie na drzwiach kościoła, w ulotkach leżących na stoliku pod chórem i na naszej parafialnej stronie internetowej.

9. Trwa zbiórka starych, zniszczonych nawet porozrywanych różańców, z których młodzież będzie robiła nowe różańce przeznaczone do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stolikach przy wejściu do kościoła są wystawione koszyczki, do których będzie można gromadzić te różańce. Pragniemy także podjąć akcję „Pielucha dla malucha”, która wpisuje się w przygotowanie do szczecińskiego „Marszu dla Życia”. Pieluchy można przynosić do Caritasu lub zakrystii, również można zostawiać w kawiarni parafialnej. Zbierane są również różne nosidełka dla dzieci i nieużywane wózki. Finał zbiórki będzie miał miejsce 14 kwietnia br., a pieluchy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom.

10. Organizowana jest pielgrzymka na Kresy Wschodnie, tereny dzisiejszej Ukrainy - tj. Kamieniec Podolski, Zbaraż, Złoczew, Chocim, Okopy Trójcy Świętej, Lwów z nawiedzeniem cmentarzy Orląt Lwowskich i cmentarza na Łyczkowie. Koszt 160 euro i 480 złotych. Pielgrzymka przewidziana jest w dniach od 18 do 24 kwietnia br. Kontakt z księdzem Markiem.

11. Nauki przedślubne będą w naszej parafii w dniach od 18 do 22 lutego br. w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00.

12. Jest organizowana kolejna grupa kursu języka włoskiego dla początkujących. Wszystkie informacje na ten temat można uzyskać w kawiarni parafialnej w godzinach otwarcia i przypominamy, że kawiarnia parafialna czynna jest codziennie od g. 16.00 do 21.00, a w niedzielę od g. 9.00 do 21.00.

13. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 10 lutego 2013 r.