Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00 w każdą niedziele Wielkiego Postu.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu codziennie o g. 5.30 modlitwy – jutrznia, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu, Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00 dla dorosłych po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz dla młodzieży o g. 19.30.

4. W okresie Wielkiego Postu praktyką każdego chrześcijanina jest post, modlitwa i jałmużna. Niech forma jałmużny będzie dar na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Ofiary można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. Na stolikach znajdują się koperty na ten cel. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

5. Przygotowanie osób dorosłych do bierzmowania, w poniedziałki o g. 19.00 w biurze parafialnym.

6. W środę po zakończonej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św., z racji I środy miesiąca – zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Pragniemy również przypomnieć, że życie przemija, normalną koleją życia jest śmierć. Spośród Żywego Różańca wiele osób starszych przekroczyło już próg śmierci. Pozostały po nich tajemnice różańcowe do podjęcia, aby modlitwa wspólnotowa mogła w całości nieustannie trwać. Dlatego też zachęcamy, aby osoby pragnące każdego dnia poświecić krótki czas na modlitwę i odmówić jeden dziesiątek różańca, aby zgłosiły się do Księdza Proboszcza lub bezpośrednio dla Pań z Żywego Różańca. 

7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w najbliższy piątek, 8 marca, o g. 19.30 w kościele. Ze względu na tę Mszę św., Droga Krzyżowa o g. 19.30 , dla młodzieży w najbliższy piątek będzie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 
8. Jutro, 4 marca, dzień odpustu parafialnego. W to nasze parafialne święto pamiętajmy o udziale we Mszy św. i zyskaniu odpustu. Uroczysta suma odpustowa z udziałem księży z dekanatu w dniu 4 marca br. o g. 18.00. Przewodniczył będzie tej uroczystości ks. Sebastian Kazimierski, według zapowiedzianego na kilka lat, spotkania w uroczystości odpustowej z kapłanami pochodzącymi z naszej parafii.

9. W każdy czwartek Wielkiego Postu specjalna godzina czuwania przed Najświętszym Sakramentem, według słów Pana Jezusa „ jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”, godzina, na która zapraszała św. Faustyna tj. od 22.00 do 23.00. Najbliższe czuwanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w intencji uproszenia łask dla kardynałów w wyborze nowego papieża. W czwartki w kaplicy Miłosierdzia Bożego jest zawsze Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 9.30 do 15.00. Można również swoje czuwanie poświęcić w tym czasie.

10. Rekolekcje Wielkopostne dla Rodziny Radia Maryja i Przyjaciół będą w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Szczecinie w dniach 0d 8 do 10 marca br. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakatach przed kościołem.

11. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach 17, 18, 19 marca br. z nauką rekolekcyjną o g. 9.00, 16.30 i 18.00. W tym roku rekolekcje przeprowadzi Ks. Robert Kaszak, który jest notariuszem w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a jak zapewne wszyscy pamiętają, na początku swojego kapłaństwa pracował w naszej parafii.

12. Na dzień 16 marca br. organizowany jest wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, które przeżywane jest w plenerze i w którym bierze udział około 100 aktorów. Zachęcamy do udziału. Koszt 42 złote. Kontakt z ks. Markiem.

13. Organizowana jest pielgrzymka na Kresy Wschodnie, obszary dzisiejszej Ukrainy tj. Kamieniec Podolski, Zbaraż, Złoczew, Chocim, Okopy Trójcy Świętej, Lwów z nawiedzeniem cmentarzy Orląt Lwowskich i cmentarza na Łyczakowie. Koszt 160 euro i 480 złotych. Pielgrzymka przewidziana jest w dniach od 18 do 24 kwietnia br. Kontakt z księdzem Markiem.

14. W dniach od 1 do 6 sierpnia br. organizowana jest pielgrzymka na Litwę. W programie Gietrzwałd, Święta Lipka, Sokółka, Sejny, Wilno, Troki, Szawle, Szydłowo, Kowno. Koszt 1400 złotych. Informacje u ks. Andrzeja.

15. W przyszłą niedziele, 10 marca, będzie prezentował nowe utwory, autor rymowanek na podstawie Ewangelii pt. „ Romcio – Tomcio”, którego zapewne znamy, bo 6 lat temu już był w naszej parafii.

16. Caritas przed świętami wielkanocnymi w przedsionku kościoła będzie rozprowadzał świece świąteczne, tworząc fundusz na pomoc ludziom biednym do pięknego przezywania światy wielkanocnych.

17. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 3 marca 2013 r.