Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00 w każdą niedzielę Wielkiego Postu.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu codziennie o g. 5.30  w kaplicy Miłosierdzia Bożego jest odmawiana jutrznia.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci odprawiana jest o g. 17.00, dla dorosłych po zakończeniu Mszy św. wieczornej oraz dla młodzieży o g. 19.30.

4. W okresie Wielkiego Postu praktyką każdego chrześcijanina jest post, modlitwa i jałmużna. Niech formą jałmużny będzie dar na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Ofiary można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. Na stolikach znajdują się koperty na ten cel. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

5. W ramach trwającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej w najbliższą środę, 13 marca br., odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 20.00 i o g.21.00 Apel Jasnogórski.

6. W każdy czwartek Wielkiego Postu specjalna godzina czuwania przed Najświętszym Sakramentem, według słów Pana Jezusa „ jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną” - jest to godzina, na którą zapraszała św. Faustyna, tj. od 22.00 do 23.00. Najbliższe czuwanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w intencji uproszenia łask dla kardynałów w wyborze nowego papieża. W czwartki w kaplicy Miłosierdzia Bożego zawsze jest ponadto Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 9.30 do 15.00. Można również swoje czuwanie poświęcić w tym czasie.

7. Od jutra, tj. 11, 12, 13 marca br., w godzinach przedpołudniowych rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych i przedszkoli.

8. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w dniach 17, 18, 19 marca br. z nauką rekolekcyjną o g. 9.00, 16.30 i 18.00. W tym roku rekolekcje przeprowadzi Ks. Robert Kaszak, który jest notariuszem w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a jak zapewne wszyscy pamiętają, na początku swojego kapłaństwa pracował w naszej parafii.

9. Rekolekcje dla uczniów gimnazjum w dniach 18, 19, 20 marca i szkół ponadgimnazjalnych 20, 21 i 22 marca zakończone w dniu 22 marca Drogą Krzyżową po ulicach naszego miasta od g. 18.30.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 12.00 i bezpośrednio po Mszy św., p. Bartłomiej Pudło będzie zdawał egzamin z dyrygentury i gry organowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym organiście.

11. W piątek, 15 marca br., w kawiarence parafialnej o g. 19.00 spotkanie omawiające nowoczesne metody rozpoznawania płodności i leczenie bezpłodności tzw. NaProTechnologia. Serdecznie zapraszamy do udziału w prelekcji i dyskusji.

12. Na dzień 16 marca br. organizowany jest wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, które przeżywane jest w plenerze i w którym bierze udział około 100 aktorów. Zachęcamy do udziału. Koszt 42 złote. Kontakt z ks. Markiem.

13. Organizowana jest pielgrzymka na Kresy Wschodnie, dzisiaj Ukraina tj. Kamieniec Podolski, Zbaraż, Złoczew, Chocim, Okopy Trójcy Świętej, Lwów z nawiedzeniem cmentarzy Orląt Lwowskich i cmentarza na Łyczakowie. Koszt 160 euro i 480 złotych. Pielgrzymka przewidziana jest w dniach od 18 do 24 kwietnia br. Kontakt z księdzem Markiem.

14. W dniach od 1 do 6 sierpnia br. organizowana jest pielgrzymka na Litwę. W programie Gietrzwałd, Święta Lipka, Sokółka, Sejny, Wilno, Troki, Szawle, Szydłowo, Kowno. Koszt 1400 złotych. Informacje u ks. Andrzeja. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. W najbliższym czasie trzeba zdecydować o rezerwacji miejsc hotelowych lub rezygnacji z organizowania pielgrzymki.

15. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się gazety ukazujące wszelkie formy działalności „Pro Life”. Jest wiele ciekawych informacji, a gazety są bezpłatne.

16. Caritas przed świętami wielkanocnymi w przedsionku kościoła będzie rozprowadzał świece świąteczne, tworząc fundusz na pomoc ludziom biednym, do pięknego przeżywania światy wielkanocnych.

17. Od przyszłej niedzieli dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych w ramach gromadzenia funduszy na wakacje będą prowadziły przedświąteczny kiermasz.

18. W Niedzielę Palmową, 24 marca br., w naszej parafii przed Mszą św. od. g. 10.30 zostanie zainscenizowany uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczęcie na deptaku przy ul. Kard. Wyszyńskiego. Również w Niedzielę Palmową o g. 18.00 w Policach Jasienicy, przed kościołem i w ruinach klasztoru przedstawione będzie Misterium Męki Pańskiej.

19. Mammobus z Zielonej Góry z możliwością przeprowadzenia badań dla Pań będzie od 12 marca br. na parkingu sklepu „Biedronka” przy ul. Głowackiego 10. Bliższe informacje na plakatach.

20. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 10 marca 2013 r.