Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA PALMOWA 


1. Przed nami Wielki Tydzień. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Przed i w czasie każdej z tych Mszy św. możliwość korzystania ze spowiedzi św.

2. W Wielki Czwartek jest tylko jedna Msza św. - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza zwanego Ciemnicą, symbolizujące uwięzienie Pana Jezusa. Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00. Ze względu na charakter dnia, który jest dniem ustanowienia kapłaństw, po zakończeniu liturgii kapłani na pół godziny spotkają się przy stole, aby spożyć wspólną kolację, a po zakończeniu kolacji rozpoczną się dyżury w konfesjonale i będzie możliwość do końca adoracji tego dnia, możliwość korzystania ze spowiedzi św.

3. W Wielki Piątek rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 9.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zarówno jakościowy, jak i ilościowy. Droga Krzyżowa w kościele w Wielki Piątek po zakończeniu Koronki do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku o g. 18.00. W czasie liturgii nie będzie spowiedzi. Podczas adoracji krzyża składana ofiara przeznaczona jest na utrzymanie miejsc związanych z życiem Pana Jezusa w Ziemi Świętej. Po zakończonej liturgii Wielkiego Piątku, adoracja i możliwość korzystania ze spowiedzi św. przez całą noc do g. 6.00 rano Wielkiej Soboty. Program z zachętą do pełnienia dyżurów poszczególnych grup i mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii jest na kartkach znajdujących się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

4. Po przerwie na sprzątanie kościoła adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżury w konfesjonale w Wielką Sobotę zostaną wznowione od g. 9.00. Poświęcenie pokarmów od g. 10.00 co pół godziny do g. 15.00. Ofiara zbierana podczas poświęcenia pokarmów będzie przeznaczona na dwa nowe zamykane konfesjonały. Liturgia Wielkiej Soboty o g. 20.00. Poświęcenie pokarmów pod krzyżem w Trzeszczynie o g. 11.00 i w Siedlicach o g. 11.30.

5. Rezurekcja w poranek wielkanocny o g. 6.00 rano. W Wielkanoc nie będzie Mszy św. o g. 7.00, a w pozostałych godzinach tego dnia i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

6. Zawsze na święta Caritas przygotowuje paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących pomocy. Artykuły żywnościowe można przynosić codziennie do kiosku parafialnego, kawiarni parafialnej lub zakrystii.

7. Dziękujemy za składane dary dla biednych ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 24 marca 2013 r.