Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


1. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego według postanowienia Konferencji Episkopatu Polski, przeniesiony zostaje Tydzień Miłosierdzia z października na dni tygodnia następujące po niedzieli Miłosierdzia Bożego i na zakończenie tygodnia Miłosierdzia tj. w niedziele 14 kwietnia zbiórka do puszek na rzecz Caritas. Dzisiaj z racji święta Miłosierdzia Bożego Msza św. o g. 15.15 rozpocznie się o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i następnie Msza św. nie tylko dla przedszkolaków, ale w Godzinie Miłosierdzia dla wszystkich. Jak to jest w zwyczaju naszej parafii, składamy w pustym Grobie Pana Jezusa czerwone goździki, jako wyraz naszej miłości do Boga pełnego Miłosierdzia.

2. Ze względu na przepisy liturgiczne Uroczystość Zwiastowania NMP została przeniesiona wyjątkowo w tym roku z dnia 25 marca na [poniedziałek po Oktawie Wielkanocnej, dlatego liturgiczna Uroczystość będzie jutro, 8 kwietnia. Z tej racji będzie dodatkowa Msza św. w kościele z „życiem bez prądu” w obronie nienarodzonych o g. 19.00, poprzedzająca bezpośrednio „Marsz dla Życia”, który będzie miał miejsce 14 kwietnia br. Przy wyjściu z kościoła ministranci i młodzież będą rozdawać ulotki informujące o Marszu dla życia. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w szczecińskim Marszu dla życia, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę o g. 15.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Ten Marsz jest okazją do dania pięknego świadectwa naszej wiary.

3. Jutro, 8.04.2013 r., spotkanie organizacyjne w biurze parafialnym o g. 19.30 dla osób, które zapisały się na wyjazd na Kresy Wschodnie.

4. W każda środę jest w kościele o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy upraszając łask potrzebnych dla naszego życia przez pośrednictwo Matki Najświętszej. W najbliższą środę, 10 kwietnia Msza św. w intencji Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Jest to 3. rocznica tych tragicznych wydarzeń.

5. W święto Miłosierdzia Bożego mija rok, jak została wprowadzona w każdy czwartek o g. 15.00 Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego, ze zbiorowymi intencjami Mszy do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do udziału i w tej formie modlitwy.

6. W piątek, 12 kwietnia, kolejna Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie o g. 19.30 w kościele.

7. W sobotę z racji 13. dnia miesiąca od g. 19.00 rozpoczyna się w kaplicy Miłosierdzia Bożego „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojczyzny i jak zwykle trwa całą dobę. O g. 20.00 w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny oraz z racji trwającej Wielkiej Nowenny przed setną rocznica Objawień fatimskich, Apel Jasnogórski o g. 21.00.

8. Nauki przedślubne w kaplicy Miłosierdzia Bożego od 15 do 19 kwietnia br. o g. 19.00.

9. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy szczególnie w okresie Wielkanocnym, wiele radości z faktu Zmartwychwstania Chrystusa i pogłębienia wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego oraz dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 7 kwietnia 2013 r.