Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA WIELKANOCNA


1. Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego według postanowienia Konferencji Episkopatu Polski, przeniesiony został Tydzień Miłosierdzia z października na dni tygodnia następujące po Niedzieli Miłosierdzia Bożego i na zakończenie tygodnia Miłosierdzia, tj. dzisiaj, w niedzielę, 14 kwietnia, prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Caritas.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim, którzy wsparli Akcję Wielkanocną Pomocy dzieciom i ludziom ubogim z naszej parafii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przynieśli dary żywnościowe, wsparli Caritas ofiarami pieniężnymi, kupując świece i chlebki wielkanocne oraz kierownictwu sklepu „U Doroty” i harcerzom z ZHR za pomoc w przygotowaniu paczek.

3. W najbliższym czasie w naszej parafii udzielony będzie sakrament bierzmowania - tj. 9 maja br. o g. 18.00. W celu dobrego przygotowania uroczystości spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w kościele w dniach 29 i 30 kwietnia o g. 18.30 . Próba generalna z udziałem świadków bierzmowania w dniu 8 maja po Mszy św. wieczornej.

4. Przed nami również Uroczystość I Komunii św. i Rocznica I Komunii św. Termin udzielenia I komunii św. dzieciom klas drugich w sobotę 11 maja w dwóch grupach o g. 10.00 i 12.00 oraz w kolejną sobotę 18 maja br. W najbliższy wtorek, 16 kwietnia br. spotkanie z Rodzicami dzieci mających przystąpić do I Komunii św.. Rozpoczęcie spotkania Mszą św. o g. 18.00 i bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. spotkanie w kościele.

5. Kolejne spotkanie z Rodzicami dzieci klas trzecich, w temacie przygotowania do Rocznicy I Komunii św. w najbliższy czwartek, 18.04.br. Również rozpoczęte Mszą św. o g. 18.00.

6. Od 14 do 20 kwietnia będziemy przeżywali Tydzień Biblijny pod hasłem: "Ja wierzę, Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym" (J 11,27).
 
7. Nauki przedślubne w kaplicy Miłosierdzia Bożego od 15 do 19 kwietnia br. o g. 19.00.

8. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 14 kwietnia 2013 r.