Ogłoszenia duszpasterskie - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO


1. Nabożeństwo majowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy również na śpiewnie Litanii Loretańskiej przy Figurze MB Fatimskiej przy rondzie o godzinie 20.30.

2. Dzieci, które wczoraj przystąpiły do I Komunii św. codziennie przychodzą na Mszę św. w albach komunijnych na g. 18.00. 

3. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św.,  w najbliższą sobotę o g. 9.30.

4. W środę, 22 maja, o g. 9.00 będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych, wychowawców i rodziców tych dzieci w ramach obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

5. W piątek, 24.05.2013, o g. 9.00 Msza św. w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 z racji Dnia Patrona Szkoły Bł. Jana Pawła II. 

6. Wieczorem w sobotę, 25 maja, od g. 20.00 kolejna Msza św. „z życiem bez prądu” w intencji dzieci nienarodzonych.

7. Dziękczynna Msza św. za posługę w naszej Archidiecezji Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, który przechodzi na emeryturę, będzie w Uroczystość Matki Kościoła, tj. 20 maja, o g. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Szczecinie. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej Mszy św.

8. W czwartek, 30 maja, jest Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji Eucharystycznej w tym roku będzie od kościoła ul. Kard. Wyszyńskiego do ul. Piłsudskiego, przy wejściu w ul. Piłsudskiego I ołtarz – budowaniem tego ołtarza zajmuje się Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Rada Parafialna, II ołtarz przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej przy rondzie – ten ołtarz w opiece będzie miał Żywy Różaniec, dalej procesja przejdzie ul. Grzybową do Bankowej i na wejściu w ul. Bankową III ołtarz, którego budowaniem zajmie się Neokatechumenat i IV ołtarz na ul. Bankowej na wysokości ul. Zamenhofa – buduje Domowy Kościół i młodzież.

9. Następnego dnia - w piątek, 31 maja, na g. 10.00 do naszego kościoła przyjedzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga i odprawi Mszę św. w intencji naszej parafii, miasta i całej Gminy Police i następnie będzie brał udział w nadaniu nazwy dla ronda u zbiegu ulic Kard. Wyszyńskiego i Roweckiego, któremu zostanie nadane imię Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tak doniosłym wydarzeniu. 

10. Jest organizowany wyjazd młodzieży na Lednicę w dniach 31.05 - 2. 06. 2013. Koszt 67 złotych. Zapisy u księdza Marka.

11. W dniach 25 i 26 maja br. organizowana jest pielgrzymka do polskiego Loreto pod Warszawą i do Sokółki w okolicach Białegostoku, gdzie znany jest Cud Eucharystyczny.  Wyjazd w piątek o g. 21.00. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt z panią Zofią Klimczyk i panią Teresą Chodoruk.

12. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i  udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 19 maja 2013 r.