Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ


1. Nabożeństwo majowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy również na śpiewanie Litanii Loretańskiej przy Figurze MB Fatimskiej przy rondzie o godzinie 20.30.

2. W czwartek, 30 maja, jest Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji Eucharystycznej w tym roku będzie od kościoła ul. Kard. Wyszyńskiego do ul. Piłsudskiego, przy wejściu w ul. Piłsudskiego I ołtarz – budowaniem tego ołtarza zajmuje się Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Rada Parafialna, II ołtarz przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej przy rondzie – ten ołtarz w opiece będzie miał Żywy Różaniec, dalej procesja przejdzie ul. Grzybową do Bankowej i na wejściu w ul. Bankową III ołtarz, którego budowaniem zajmie się Neokatechumenat i IV ołtarz na ul. Bankowej na wysokości ul. Zamenhofa – buduje Domowy Kościół i młodzież.

3. Następnego dnia - w piątek, 31 maja, na g. 10.00 do naszego kościoła przyjedzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga i odprawi Mszę św. w intencji naszej parafii, miasta i całej Gminy Police i następnie będzie brał udział w nadaniu imienia Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego dla ronda u zbiegu ulic Kard. Wyszyńskiego i Roweckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tak doniosłym wydarzeniu.

4. W sobotę, 1 czerwca, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników będzie odprawiona o g. 9.00. Chorzy i osoby starsze są odwiedzani według uzgodnienia z księdzem odwiedzającym. 

5. Jest organizowany wyjazd młodzieży na Lednicę w dniach 31.05 - 2.06.2013. Koszt 67 złotych. Zapisy u księdza Marka.

6. Kolejny numer czasopisma parafialnego "Świadomi Chrystusa" jest na stolikach przy wyjściu z kościoła. Jak zwykle gazety są bezpłatne, a gdyby ktoś chciał pomóc w kosztach wydania to swój dar można złożyć do skarbony.

7. Kawiarenka parafialna zaprasza, szczególnie w Dniu Matki. Po południu przy dobrym kawałku ciasta można posłuchać muzyki i wykonywanych utworów na gitarze.

8. Na niedzielę, 16 czerwca br., przygotowywany jest Parafialny Festyn Rodzinny. Bliższe informacje w przyszłym tygodniu.

9. W dniach 24-28 września, w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasna Górę, organizowany jest wyjazd z poszerzonym programem: Licheń, Niepokalanów, Warszawa, Kałków-Godów, Święty Krzyż i Częstochowa. Koszt 530 złotych, w tym przejazd, noclegi, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

10. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 26 maja 2013 r.