Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Jego Najświętsza Matka Maryja!
Pragniemy zachęcić wszystkich Drogich Czytelników naszej strony parafialnej do podjęcia systematycznej modlitwy za Ojczyznę, a ściślej mówiąc o podjęcie świętej walki paciorkami różańca o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. 
W naszej Parafii od ponad roku, z 13/14 każdego miesiąca przez całą dobę, odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. Jerycho Różańcowe w tej właśnie intencji, na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Natomiast od pół roku grupa kilkudziesięciu osób podjęła się dodatkowo codziennej modlitwy w intencji Ojczyzny (przynajmniej jeden dziesiątek dziennie) przystępując do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Liczba modlących się codziennie wzrasta, w tej chwili jest nas ponad 100 osób. 
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony internetowej Krucjaty: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ w celu zapoznania się z ideą Krucjaty, jej założycielami, ważnymi wydarzeniami, Kapłanami i Biskupami związanymi z Krucjatą itp.

Wśród wielu ważnych informacji dotyczących Krucjaty jest ta, że Krucjata nie stanowi żadnej nowej organizacji ani struktury w Kościele. Do włączenia się w to jakże potrzebne dzieło odbudowy Polski i Kościoła, zaproszeni są wszyscy Biskupi, Kapłani, wszystkie wspólnoty parafialne, wszyscy bez wyjątku. Wielu Polaków już odpowiedziało na to zaproszenie. W lipcu tego roku liczba ta przekroczyła 100 tysięcy, lecz jest to wciąż za mało. 
Niech zachętą do podjęcia modlitwy będą przytoczone poniżej fragmenty z książki Wincentego Łaszewskiego „X Krucjata” oraz z homilii Księdza Arcybiskupa A. Dzięgi wygłoszonej na Jasnej Górze w Święto Wniebowzięcia NMP.
„Niektórzy twierdzą, że wybiła godzina. Czy nie czas na zwrócenie się do Boga o ratunek, bo jesteśmy już zupełnie bezradni? Bo żyjemy w kraju, w którym wszystko zaczyna się psuć, degradacji ulega polityka, gospodarka, moralność.
Dziś – twierdzi wielu – potrzeba krucjaty, bo nie ma już czasu na normalne działania. Zaś krucjatę zwołuje się, gdy czas nagli, gdy nie można sobie pozwolić na to, by działały wśród nas prawa historyczne, które zapewniają, że zmiany, owszem, powinny nastąpić, ale w ciągu dwóch, trzech pokoleń. My nie mamy tyle czasu!” /W. Łaszewski/
„(…) Spraw Matko i Królowo, niech błogosławione i owocne będą te modlitwy. Także Wy, Siostry i Bracia, nie lękajcie się. Kto ma serce dla Polski, kto ufa w moc wstawiennictwa Maryi – weźcie różańce w dłonie i módlcie się (...) Niech różaniec opasuje naszą Ojczyznę. Niech będzie wołaniem przez Maryję o tchnienie Ducha Świętego i odnowę oblicza tej ziemi (…) To dzieło miłości Ojczyzny i owoce Jego niech będą błogosławione. Mogę przyznać, że ja też dołączam do tego błagania moją regularną modlitwę za Polskę i o Polskę.(…)” /ks. abp A. Dzięga/
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie,

animatorzy Krucjaty:
Krystyna i Waldemar Ząbkiewicz,
Kontakt: tel.: 608507278, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.