F A T I M A 
Pielgrzymka do Francji, Hiszpanii i Portugalii
w dniach od 1 do 14 sierpnia 2017 


Dzień 1
Zbiórka o g. 6.30 –  Msza św. Przejazd tranzytowy do Francji. W Reims – miejsca koronacji królów francuskich – zwiedzanie katedry, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, przejazd do Lourdes – największego sanktuarium i najbardziej znanego we Francji. Obiadokolacja, następnie możliwość uczestniczenia w procesji z lampionami. Nocleg w Lourdes.

Dzień 3
Śniadanie, do południa pobyt w sanktuarium, możliwość wzięcia kąpieli w basenach Lourdes. Następnie przejazd do Hiszpanii. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Burgos.

Dzień 4
Śniadanie, zwiedzanie Katedry w Burgos, jeden z najwspanialszych przykładów architektury gotyku, wpisany na listę UNESCO. Msza św. następnie przejazd i nocleg w Santiago de Compostela.

Dzień 5
Śniadanie, całodniowy pobyt w Santiego de Compostela, stolicy pielgrzymkowej Hiszpanii, miejsca, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Obiadokolacja i nocleg w Santiago.

Dzień 6
Śniadanie, przejazd do Portugalii, zwiedzanie jednego z najbardziej znanych miast Portugalii – Porto. W programie m.in. zwiedzanie dworca kolejowego, który pokryty jest pięknymi mozaikami. Przejazd do FATIMY. Obiadokolacja, możliwość uczestniczenia w procesji z lampionami. Nocleg w Fatimie.

Dzień 7
Śniadanie, całodniowy pobyt w FATIMIE. Pobyt na miejscu sanktuarium i miejsca objawień Matki Bożej w roku 1917. Msza św., obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 8
Śniadanie, przejazd do stolicy Portugalii – Lizbony. Zwiedzanie największych atrakcji miasta, powrót na obiadokoalcję i nocleg do Fatimy.

Dzień 9 
Śniadanie, przejazd do Hiszpanii. Zwiedzanie Segowii, stolicy regionu o tej samej nazwie w regionie Kastylii i Leon, gdzie znajduje się katedra – ostatnia budowla wzniesiona w Hiszpanii w XVI wieku, szczególnie piękna z zewnątrz. Msza św. i kolacja w okolicy Segowii.

Dzień 10
Śniadanie, przejazd do Saragossy, gdzie znajduje się ukochana przez swoich mieszkańców Matka Boża na kolumnie. Tu św. Jakub przekazywał pierwsze nauki i stąd wyruszył do Santiago de Compostela. Msza św., obiadokolacja i nocleg w okolicy.

Dzień 11
Śniadanie, przejazd do Barcelony. Zwiedzanie głównych atrakcji miasta. Msza św., obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu.

Dzień 12
Śniadanie, przejazd do Francji do sanktuarium w La Sallete. Tam również nocleg.

Dzień 13
Śniadanie i pobyt w sanktuarium do południa, przejazd w drogę powrotną do Polski. W tym dniu obiadokolacja i nocleg w okolicy Starsbourga.

Dzień 14
Śniadanie, przejazd tranzytowy do Polski. Planowany powrót ok. g. 22.00.